Začínam CHUDNÚŤ - ráno sa napijem vody a dám si výživné raňajky. Rady na stravovanie a chudnutie.

17.10.2010 03:50

Začiatok dňa nekompromisne ovplyvní Váš fyzický i duševný stav v priebehu dňa. Ako začať chudnúť.

Začínate deň tak, aby ste sa neskôr nehanbili za svoju postavu? Čo zvyčajne raňajkujete? Vypijete nalačno kávu alebo vodu?  Mávate pred obedom pocity hladu a únavy , potrebujete šálku kávy alebo nejaké ľahké no kalorické občerstvenie? Stáva sa vám, že ste mali dobrý obed, ale stále máte na niečo chuť? Máte pocit, že nemáte svoje chuťové bunky pod kontrolou a zjete všetko, čo vám príde pod ruku?   Toto sú kardinálne otázky, ktorých  riešenie je na Vás a rozhoduje o Vašej postave, zdravotnom stave i o tom, či sa Vám podarí schudnúť.  Ak začínate deň so sacharidmi - sladkosťami, dostávate sa do začarovaného kruhu, striedania pocitov hladu a prejedania. Priberáte.

To, čo ste konzumovali počas dňa, môžeme rozdeliť do dvoch hlavných skupín :

  • Prvú skupinu tvoria zásoby energie (proteíny, tuky a sacharidy) a
  • druhú skupinu zásoby stavebných jednotiek (aminokyseliny, vitamíny, minerály, mikroživiny, atď.).

Počas dňa ste skonzumovali určité množstvo energie - kalórií a váš organizmus v noci využil skonzumované stavebné jednotky k svojej regenerácii. Okrem toho v noci spotrebuje váš organizmus 1 liter vody pri dýchaní, potení a rannej návšteve kúpeľne. Z toho je zrejmé, že ráno sa organizmus prebúdza prázdny a v záujme svojich buniek vás žiada o prísun živín, energie a vody, ktoré za posledných 24 hodín spotreboval. Možno sa ráno necítite tak hladní alebo smädní, ale to je len otázka času.

Deň by sme mali začať raňajkami. Čo však mnohokrát ránodoprajete svojmu telu : často toast alebo pečivo s marmeládou a kávu s cukrom. To sú jednoduché sacharidy, ktoré sa pri trávení ihneď premieňajú na cukor. Váš organizmus sa ráno prebúdza a žiada si nevyhnutné živiny a vodu a vy mu miesto toho dáte cukor. Zvýšením hladiny cukru v krvi nútite organizmus k vyrovnaniu tohto kalorického prebytku. Organizmus tento prebytok odstráni tak, že ho premieňa na tuk. Výsledkom je zníženie hladiny cukru v krvi, často pod úroveň, s ktorou ste sa prebudili. A teraz sa dostavuje pocit hladu a máte pocit slabosti, pretože váš mozog má nedostatok cukru. Začínajú sa ozývať Vaše chuťové bunky. Pocity hladu často prekonávate tým, že opäť konzumujete jednoduché sacharidy (čokoládu, sladkú kávu, sendvič, cukrovinky, sušienky, šišky, nealkoholické nápoje a šťavy, atď.), ktoré znova zvýšia hladinu cukru v krvi a oslobodia vás od pocitov hladu a slabosti. Po každej dodávke cukru nasleduje nutnosť tento prebytok vyrovnať. Tento cyklus sa niekoľkokrát denne opakuje a vy si tak vytvárate závislosť na sacharidoch - sladkostiach. Nadmerné množstvo sacharidov spôsobuje, že organizmus nepretržite pracuje v preťažení. A to je jedna z najčastejších príčin vzniku mnohých zdravotných ťažkostí. Nadmerné množstvo cukru bude Vaševždy znova a znova premieňané na tuk.Všetko vyššie uvedené je najčastejšou príčinou nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí. A na začiatku všetkého sú nesprávne raňajky.

Aké teda môžu byť Vaše raňajky ?

Raňajky s obsahom sacharidov - nevhodné
Ráno spôsobujú jednoduché sacharidy (sladké rafinované cereálie, biele pečivo, toasty, atď.) okamžitý vzostup hladiny cukru v krv. Táto zásoba cukru navyše musí byť v organizme vyrovnaná. Prebytok cukru, ktorý nie je spotrebovaný na energiu, je premenený a uložený ako tuk. Následkom toho klesá hladina cukru v krvi a telo si žiada ďalšie sacharidy. Tento cyklus sa opakuje 2-3krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
Vynechávanie raňajok - nevhodné
Ak vynecháte raňajky, hladina cukru v krvi klesne pod normálnu úroveň a to pre vás znamená útok na Vaše chuťové bunky a pokles energie v organizme. Znova obraciate pozornosť k jednoduchým sacharidom, aby ste dosiahli rýchle zvýšenie energie. Jednoduché sacharidy spôsobia rýchly vzostup hladiny cukru v krvi a tento prebytok musí byť v organizme vyrovnaný. Prebytočný cukor sa premieňa na tuk. Tento  cyklus sa opakuje 2-3krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
Raňajky s obsahom vyváženého množstva proteínov - bielkovín a ďalších živín žiadúce a správne
Takéto raňajky zásobujú organizmus všetkými nevyhnutnými živinami a energiou bez toho, aby spôsobili zvýšenie hladiny cukru. Pomáhajú predchádzať vzniku závislosti na sacharidoch počas dňa. Týmto spôsobom zostávajú chuťové bunky pod kontrolou, chuť po sacharidoch (čokoláda, rôzne maškrty, pečivo, rýchle občerstvenie, perlivé nápoje, atď.) mizne a organizmus pre získanie energie využíva vlastné zásoby uloženého podkožného tuku. Nepriberáte, chudnete.


Správne raňajky musia spĺňať štyri dôležité kritériá:
1. Obnova energie spotrebovanej za uplynulých 24 hodín.
2. Obnova zásoby stavebných jednotiek (aminokyseliny, vitamíny, minerály, mikroživiny, atď.) spotrebovaných za uplynulú noc.
3. Obnova zásob vody.
4. Udržať hladinu energie na normálnej - požadovanej úrovni.

Správnymi raňajkami dosiahnete skvelý(nehladujúci) pocit počas dňa a dostanete svoju váhu pod kontrolu.
 

Zdravé raňajky na vylepšenie Vašej postavy.

 Ak hľadáte zdravú a zároveň jednoduchú formu raňajok, tak ste na správnom mieste.

Naše raňajky sú veľmi jednoduché na prípravu, chutné, ľahko stráviteľné a dodajú vám všetko, čo vaše telo potrebuje bez toho, aby ste sa museli zamýšlať nad tým, čo vaše raňajky obsahujú.

Výživový nápoj je perfektým štartom do nového dňa. Poskytuje ideálnu zmes proteínov - bielkovín, ktoré Vám dodajú pocit nasýtenia na dlhú dobu a pomôžu Vám odolať pokušeniu na kalorické maškrtenie. V dnešnom uponáhľanom svete mnohím z Vás často na raňajky nezostáva čas. Máme pre Vás riešenie ako ukončiť vašu dilemu, či stihnúť príchod do práce alebo sa naraňajkovať. Neexistuje jednoduchšia a rýchlejšia forma raňajok, ako príprava výživového nápoja za 1 minútu.

Výživový nápoj(kliknite TU)  bol vytvorený odborníkmi na výživu, obsahuje bohaté množstvo vitamínov, minerálov, sójový proteín, sacharidy a vlákninu, teda všetko,čo váš organizmus potrebuje. Pri chudnutí ho užívate aj ako náhradu večere.  Takéto raňajky či večere Vás nestoja viac ako 1,- EUR-o na jednu porciu, čo je cenovo porovnateľné s výdajom na bežné, ale často nezdravé raňajky.

Informácie o našich programoch a výživových doplnkoch stravy pri chudnutí a zmene Vášho metabolizmu získate TU (kliknite)

Keď chcete schudnúť vyplňte tento   FORMULÁR NA CHUDNUTIE(kliknite)

PRIHLASUJEM SA NA ZASIELANIE NOVINIEK O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

Ďalšie informácie o tom ako postupovať pri chudnutí a stravovaní sa dozviete na stránkach www.schudnut-ako.meu.zoznam.skwww.chudnutie.biznisweb.sk

Chcem si prečítať ďalšie rady - novinky o chudnutí a stravovaní (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY