CHUDNUTIE Odpadové látky v tele

Odpad a jeho vylučovanie. Ako schudnúť.

Naše telo pracuje v jednom kuse bez prestávky. Prestavte si, že by ste svoje auto nechali naštartované celý deň, týždeň...rok.. Čo by sa stalo? Ani si to nevieme predstaviť. A pritom vo svojom aute pravidelne vymieňame filtre, olej, .... Kedy ste naposledy vymenili filtre na svojom tele?
Berieme za samozrejmé, že naše telo pracuje bez prestávky, a že nám slúži podľa našich potrieb a požiadaviek.
Telo je živý systém a ako taký potrebuje energiu teda výživu a vytvára odpad.
Tým. že telo je živý systém, stále sa regeneruje, to znamená, že stále sa vytvárajú nové bunky a staré sa rozpadajú. Napríklad červené krvinky žijú 120 dní, potom sa rozpadnú a telo ich rozkladá. Časť znovu využije a časť vylučuje ako odpad. Napríklad kostra sa prebuduje za 7 mesiacov, žalúdočná sliznica a vymení za 4 dni. Vidíme, že nám rastú vlasy, nechty. To je tiež dôkaz regenerácie tela. Regenerácia prebieha nepretržite. Za minútu sa v tele vytvoria milióny buniek a milióny buniek sa rozpadnú. Tieto odumierajúce bunky tvoria odpad, ktorý je pre telo toxický a je potrebné čím skôr ho odstrániť. Aby ste zabránili hromadeniu mŕtvych buniek v tele, potrebujete si osvojil' životný štýl, ktorý dodáva telu dostatok energie a odumreté bunky sa vylúčia z tela automaticky.

Odpad v tele vzniká nielen z rozpadu buniek, ale aj z toho, čo jeme. Predstavte si, že z toho čo jeme, naše telo potrebuje asi jednu tretinu, u niektorých ľudí, dokonca len jednu desatinu. Jeme zbytočne veľa, lebo sme hladní a jeme mŕtve jedlo. Konzervačné látky, rôzne prísady, stabilizátory, farbivá, ...nevie naše telo spracovať a tvoria v tele odpad. Pri metabolických pochodoch v tele sa tiež vytvára veľa odpadových produktov, ktoré je potrebné vylúčiť.

 Ako telo vylučuje odpad?

1. Stolicou - stolica by mala byť 2-3 krát denne. Mala by byť bez zápachu, mäkká, formovaná a mala by sa vo vode ponoriť. Hovoríme, že stolica je indikátor zdravia. Ak máte stolicu po 3-4 dňoch, tvrdú, je to dôkaz nedostatku energie v tele a poruchy činnosti čriev. Predstavte si, že by ste teplý uvarený guľáš dali do perín a nechali ho tam tri dni. Určite si viete predstaviť, čo by sa stalo. A teraz si predstavte, ako to vyzerá vo vašich črevách ak máte stolicu raz za 3-4 dni. Navyše v črevách je teplo, vlhko sú tam baktérie. Vedeli ste o tom, že v našich črevách máme 1-1,5 kg rôznych baktérií?
Sme taká zdraví, aké zdravé sú naše črevá.
Cez sliznicu čriev vstupuje do krvi výživa, to čo sme zjedli, a črevami sa vylučuje odpad. Sliznicu čriev môžeme prirovnať ku koreňom rastlín. Ak zničíte rastlinke korene, tak zahynie. To isté platí pre naše črevá.
Ľudia, ktorí majú časté riedke stolice, majú chronický zápal sliznice čriev a hovoríme o prekyslenom obsahu čriev. Často, hneď ako niečo zjedia, utekajú na toaletu. Veľmi často sa stáva, že máme pocit plného brucha a pocit nafukovania a veľa plynov. Obsah čriev kvasí a hnije. Čo pritom vzniká, to si predstavte sami.
2. Močom - čo je podmienené dostatkom tekutín v tele. Ak nepijete doporučené 3-4 dl vody na 10 kg svojej hmotnosti, tak sa, ľudovo povedané, upchávajú obličky. Obličky filtrujú krv a vylučujú odpadové produkty močom. Keď nepijete, všetko sa v tele zahusťuje a toxické látky, ktoré by sa mali vylúčiť, poškodzujú obličky. Dochádza k zhoršeniu prietoku krvi v obličkách a telo sa snaží zvýšiť prietok krvi v obličkách tým, že zvyšuje tlak krvi v celom tele. Obličky nemajú nervové zakončenia a preto nás nebolia. Sú uložené v puzdre a keď dochádza k poškodeniu obličiek, obličky akoby opúchajú, a tlačia v puzdre. Pociťujeme to ako pocit tlaku, či bolesti v oblasti krížov. Krvné testy a moč budú ešte negatívne. Ak už máme zvýšené krvné testy činnosti obličiek, to už máme poškodené dve tretiny obličiek a to je už veľmi zlé.
Predstavte si. čo sa stane, ak nepijete vodu a nemáte denne stolicu.
Naše telo je skutočne veľmi múdre a začne si pomáhať vo vylučovaní odpadu zvýšeným potením -  budíme sa ráno spotení, odpad sa začne viac vylučovať pokožkou a tvoria sa ekzémy, akné, psoriáza,..koža hovorí o tom, koľko toxických látok je vo vnútri. Ak črevá zle vylučujú odpad, začnú im vo vylučovaní pomáhať pľúca, objavuje sa neutíchajúci kašeľ a tvorba hlienov,.Postupne dochádza k poškodzovaniu či úplnému spomaľovaniu vylučovania odpadu a odpad sa ukladá v tele v tzv. mezenchýme - to sú tkanivá okolo jednotlivých orgánov, v spojivovom tkanive okolo klbov a chrbtice a v tukovom tkanive. Stúpa hmotnosť a celkové presiaknutie tela, lebo dochádza aj k hromadeniu vody v tele v medzibunečnom priestore. Máme pocit plnosti a začíname sa horšie cítiť a pritom krvné testy a vyšetrenia sú ešte v norme. Idete na vyšetrenie, nič sa nezistí, no vy sa cítitezle. Niektorí ľudia nosia v tele 2 až 5 kg odpadových látok. Postupne dochádza v tele k tvorbe rôznych ložísk a vznikajú chronické degeneratívne ochorenia. Postupne dochádza k iimpregnovaniu  tela toxickými látkami a to je už len krok k ťažkým ochoreniam.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

 

Naše telo pracuje v tzv. biorytme. ktorý môžeme rozdeliť na :

1. Fáza vylučovania, ktorá je v čase od 4.00 hodiny ráno do 12.00 hodiny obeda. V tomto čase sa energia tela najviac sústreďuje na vylučovanie odpadu. Preto je dôležité v tomto čase piť veľa vody a nejesť ťažké jedlá, aby telo nemuselo dávať energiu na trávenie, čím by sa znížilo vylučovanie.
Všetci vieme, že doobeda nie je problém nejesť.
2. Fáza prijímania, ktorá je v čase od 12.00 do 20.00 hodiny. V tomto čase akoby telo kontrolovalo, čo potrebuje a prejavuje sa viac pocit hladu. Ak ste sa rozhodli chudnúť, tak doobeda vydržíte nejesť. Poobede je to už horšie, lebo telo pýta výživu a sme hladní.
3. Fáza asimilácie, teda spracovania. Je v čase od 20.00 do 4.00 hodiny ráno. Vtedy telo spracováva, čo sme zjedli. Potrebuje k tomu dostatok kyslíka a kľud a preto je dôležitý dostatok spánku pri otvorenom okne.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY