Ako vplývajú DIÉTY na Vašu POSTAVU a CHUDNUTIE

Slovo diéta dnes asi pozná každý človek. Predstavujeme si za ním určité obmedzenie v jedle. Asi najznámejšie sú rôzne redukčné diéty.

Pri redukčných diétach, kedy znížite prísun jedla, znížite prívod kalórií, dochádza však aj k zníženiu prívodu mikroživín - vzniká porucha rovnováhy v tele. Objavuje sa podráždenosť, nesústredenosť, bolesti hlavy a celková únava. Jednoducho na človeku vidieť, že drží diétu. Pri znížení množstva jedla, telo spomaľuje metabolizmus, lebo odrazu dostáva menej a dôjde k celkovému spomaleniu jednotlivých systémov. Telo trpí nedostatkom energie. Potrebujete riadnu dávku pevnej vôle, aby ste redukčnú diétu dodržali.

Uvedomte si, že ľudské telo je veľmi múdry systém. Ak diétu prestanete držať, metabolizmus je spomalený ešte nejaký čas a všetko to, čo zjete, sa pekne ukladá a priberanie ešte viac. To je tzv. jo-jo systém, efekt. Navyše pri takejto diéte je častý nedostatok proteínov-bielkovín v strave a telo začne spaľovať vlastné proteíny zo svalov, lebo proteíny potrebuje. Dochádza k odbúravaniu vlastnej svaloviny, ktorá sa po ukončení diéty doplní tukom a v konečnom efekte vyzeráte ešte horšie, ako pred redukčnou diétou.

Pri znížení množstva jedla, teda aj mikroživín, je po určitom čase potreba mikroživín tak naliehavá, že to ďalej nezvládnete a diétu vzdáte. Ak sa vám aj podarilo nejaké kilá zhodiť, nemáte silu túto novú hmotnosť udržať a stratené kilogramy sa veľmi rýchle vrátia. Veď sa aj hovorí, že nie je ťažké schudnúť, no ťažké je novú hmotnosť si udržať. Teraz už viete, prečo je to tak.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Tuky v tele sú skladiskom toxických látok. Tuky sa pri redukčných diétach spaľujú a tak sa toxické lalky uvoľnia a zaťažujú jednotlivé orgány, zvlášť, ak nepijete dostatok tekutín, toxíny sa ukladajú v tele a často poškodia obličky. Ďalším problémom klasických redukčných diét je v tom, že znížením jedla, znížime aj dodávku nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú veľmi dôležité pre pružnosť spojivového tkaniva a kože, čím dochádza pri diéte k ovisnutiu pokožky a svalstva. Bol publikovaný prípad muža zo Sietlu, ktorý pomocou diely, liekov a resekcie žalúdka schudol 220 kg. Bolo potrebné operačne odstrániť asi 30 kg pokožky, ktoré mu visela z rúk a nôh. Na bruchu si kožu mohol natiahnuť takmer pol metra pred seba. Koža sa neprispôsobila novým rozmerom tela, ostala veľká.
Práve pre tieto dôvody je všeobecne považované za zdraviu škodlivé, ak dôjde k väčšiemu váhovému úbytku len formou zníženia konzumácie jedla.
Ľudia s nadváhou majú vždy veľkú túžbu schudnúť a vyskúšali rôzne spôsoby redukčných diét s obmedzením jedla. Pokles hmotnosti sa im však nepodarilo udržať a tak neveria, že je možné schudnúť. Aj to je jedna z príčin, prečo narastá počet ľudí s obezitou.

Preto je pre každého veľmi dôležité zvoliť správny prístup k zníženiu svojej váhy a nehazardovať so svojím zdravím. K tomuto Vám radi pomôžeme a s úpravou Vašich stravovacích návykov.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY