CHUDNUTIE Ako telo signalizuje odpady

Ako telo signalizuje mnoho odpadov. Ako schudnúť. Prebytok odpadov nám telo signalizuje.

Ak chceme svojmu telu pomôcť a zbaviť sa tak zdravotných problémov, potrebujeme svojmu telu aspoň trochu rozumieť. Potrebujeme sa naučiť reagovať na signály tela, ktorými nám dáva najavo, že niečo nie je v poriadku a že je len otázka času, kedy sa problém prejaví vo forme nejakej choroby.
Načúvajte svojmu telu, objavte, čo potrebuje a nájdite prijateľný a vyhovujúci spôsob, ako to dosiahnuť.

1. Pocit únavy býva veľmi častým signálom. Často sme unavení, nič sa nám nechce, odkladáme povinnosti, nebudem dnes žehliť, ale zajtra, nebudem dnes prať, ale zajtra...siahame po káve, cigarete, či poháriku na posilnenie, stimuláciu. Uvedomili ste si niekedy, koľko energie majú malé deti? V jednom kuse sa pohybujú, behajú, skáču,,.,S vekom sa pohybujeme stále menej a energia sa niekde stráca. Ako rýchle nám bude energia ubúdať, to skutočne záleží len na nás. Nedostatok minerálov a vitamínov a vôbec nedostatočná výživa na úrovni mikroživín je prvým príznakom únavy. Hľadajte príčinu svojej únavy a neriešte ju kávou, či inými stimulačnými prostriedkami.

2. Bolesti rôzneho druhu - bolesť je ochranný signál tela. Bolesť vás prinúti šetriť si boľavú časť tela. Bolesť je signál podvedomia nášmu vedomiu, že niečo nie je v poriadku a že treba niečo robiť. Často sa vyšetrením ešte nič nezistí, ale to že nás niečo bolí znamená, že niečo nie je v poriadku. Čo urobíte, keď vás niečo bolí? Bolí vás hlava, dáte si tabletku, bolí vás žalúdok, dáte si tabletku, bolia vás klby. chrbát..,.tabletku...Áno utlmíte bolesť, ale neodstránite jej príčinu.
Bolesť znamená, že dochádza k poruche funkcie, vzniku zápalového ložiska, alebo iného poškodenia v systéme. Pokiaľ budete len tlmiť bolesti liekmi, stav sa bude zhoršovať až prepukne v chorobu, kedy je už príčina jasná. Predstavte si, že idete variť zemiaky. Do hrnca dáte vodu, zemiaky, soľ a hrniec položíte na plynový sporák a zapnete plyn. Zemiaky po chvíli začnú vrieť a kypieť. Čo urobíte? Budete držať pokrievku, aby nekypeli? Nie stiahnete plyn, teda odstránite príčinu kypenia. Ak si pri bolesti dáte tabletku, to akoby ste chceli udržať pokrievku na kypiacich zemiakoch. Utlmíte bolesť, no jej príčinu ste neodstránili a ona pokračuje ďalej a postupne sa zhoršuje, až sa niekde prevalí ako veľký problém.

3. Kvalita stolice hovorí o kvalite jedinca - zdravý človek má stolicu 2-3x denne. Stolica je bez zápachu, ľahko vytlačiteľná, formovaná a vo vode sa ponorí. Pokiaľ je stolica nepravidelná, tvrdá, silne zapáchajúca,  alebo je hráškovitá, to všetko znamená, že tráviaci systém má problém a potrebuje pomoc. Na sliznici čriev sa tvoria protilátky, a preto pri zlej činnosti sliznice čriev, dochádza aj k oslabeniu imunitného systému. Časté používanie antibiotík situáciu ešte zhoršuje a dostávame sa do bludného kruhu častých ochorení. Zápcha je funkčná porucha spôsobená nesprávnym spôsobom života a výživy spolu so všeobecným nedostatkom vlákniny, nedostatkom pohybu, nedostatkom tekutín, vplyvom stresu a napätia. Zápcha ako taká nie je len v črevách, ale upchávanie prebieha aj v cievnom, či lymfatickom systéme. Upchávanie filtrov tela čriev, obličiek, pľúc, pečene, je základnou príčinou zdravotných problémov.
Veľké množstvo plynov v črevnom systéme svedčí o dismikróbii, čo je premnoženie nežiadúcich baktérii a plesní v črevách. V črevách totiž máme baktérie, ktoré sú pre správnu činnosť čriev potrebné. Pri opakovanom užívaní antibiotík dochádza k ich zničeniu a množeniu piesní. Veľa cukru v strave podporuje rast plesni a parazitov v črevách, veľké množstvo živočíšnych bielkovín v strave v črevách zahníva a toto všetko prispieva k zníženiu imunity a svedčí o hromadení odpadu v tele.
Dnes vieme, že kvalita zdravia je podmienená dobrou činnosťou tráviaceho systému. Tam sa spracúva všetko, čo zjeme. Všetko sa musí vytriediť, rozštiepiť, vstrebať, vylúčiť.... preto je veľmi dôležité aj dobré vylučovanie.Dnes sa uznáva, že smrť začína v črevách.
4. Potenie, zvlášť nočné potenie, je dôkazom zhoršenej činnosti obličiek a pečene. Ak sa vám sláva, že sa ráno zobudíte spotení, ako by vás do vody hodil, je to dôkaz, že vaše obličky už pracujú naplno. Dalo by sa povedať, že telo si takto pomáha pri vylučovaní odpadových látok pokožkou. Telo začne mať akýsi nepríjemný zápach. U týchto ľudí  veľmi často pozorujeme akési presiaknulie celého tela a zhrubnutie dolných očných viečok s tmavým odtieňom pod očami. Začnú viac vypadávať vlasy.
Často sa pridáva pocit tlaku v oblasti obličiek - teda v krížovej oblasti. Všetko to hovorí o nedostatočnej činnosti obličiek a hromadení odpadových látok. Pritom vyšetrenia krvi a moča budú ešte negatívne.
Vieme, že obličky vládnu minerálom a preto ich porucha bude postupne viesť aj k poruchám v systéme kostí a kĺbov a tiež aj k poruchám v pohlavnom systéme.
Ak sa pomocou prípravkov proti poleniu snažíte zastaviť potenie, to akoby ste telu bránili vo vylučované odpadu a navyše v antiperspirantoch sú často zlúčeniny hliníka, ktoré môžu priamo poškodiť potné žľazy a priľahlé lymfatické uzliny a môžu byť príčinou rakoviny prsníka.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

 

5. Vypadávanie vlasov, štiepenie nechtov, popraskaná koža na pätách, tvorenie rôznych vyrážok a ekzémov, akné.... to všetko hovorí o poruche v činnosti obličiek a hromadení odpadových látok v črevách. Na šedivení vlasov sa podieľa nedostatok medi a na plešatení sa podieľa nedostatok cínu. Hovorí sa, že vlasy sú obrazom sliznice čriev, činnosti pečene a obličiek a úrovne míkroživín a toxických látok v črevách. To, ako vyzerá vaša tvár a vaša koža hovorí o tom. ako pracuje vnútro vášho tela. Používame mastičiek a krémov situáciu na nejaký čas zlepší, no pokiaľ sa neodstráni príčina, všetko sa vráti. Ak máte problém spleťou, potrebujete vyčistiť svoje telo a zmeniť stravovacie návyky, aby vo výžive boli všetky potrebné látky a tak sa pokožka upraví a budete mať čistú a žiarivú pleť.
6. Časté hlieny v nose, zápaly nosných dutín, dlhotrvajúci kašeľ, časté ochorenia dýchacích ciest, zápalové ochorenia ženských pohlavných orgánov, ochorenia: uší s poruchou sluchu, problémy s prostatou, hrčky v prsníkoch, tvorenie rôznych cýst, to všetko znamená, že telo už hromadí odpadové látky v rôznych častiach tela, ktoré majú kontakt s vonkajškom.
7. Chúťky, ktoré máme v priebehu dňa sú dôkazom toho, že naše telo nedostalo, to čo potrebuje, darmo sme sa hojne najedli, telo si jednoducho pýta. Potreba sladkého, je dôkazom, že sa zle stravujete, že máte v tele veľa plesní a často aj parazity.
Pokiaľ množstvo odpadových látok v tele je väčšie ako kapacita vylučovania a skladovania odpadu, dostávajú sa toxické látky do krvného systému a dochádza k poškodeniu jednotlivých orgánov tela.

Nikto nevie, čo sa v jeho tele deje, no ak si začneme všímať signály svojho tela, máme šancu reagovať. Telo oznamuje, že treba niečo urobiť, pomôcť sami sebe a zabrániť tak rozvoju choroby v plnej sile. 

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY