CHUDNUTIE Nadváha začína RAŇAJKAMI

Začiatok dňa nekompromisne ovplyvní náš fyzický i duševný stav. Ako schudnúť.

Čo zvyčajne raňajkujete? Čo ráno pijete? Čo potom? Mávate pocity hladu a únavy okolo 11. hodiny? Máte potom pocit, že potrebujete šálku kávy alebo nejaké občerstvenie? Stáva sa vám, že ste mali dobrý obed, ale stále máte na niečo chuť? Máte pocit, že nemáte svoje chuťové bunky pod kontrolou a zjete všetko, čo vám príde pod ruku?

Áno, to sú dôležité otázky. Záleží len na Vašich odpovediach ako to so stravovaním funguje u Vás.
Tuším, čo si odpovedáte a povedal by som, že je to obvyklé. Ak začínate deň so sacharidmi, dostávate sa do začarovaného kruhu, z ktorého nie je ľahká cesta von. To vysvetľuje váš stravovací režim v priebehu dňa.
Nedávno bolo preukázané silné spojenie medzi nesprávnymi raňajkami a mnohými zdravotnými problémami. Pravdepodobne neviete, že naše telo pozostáva zo 100 biliónov buniek, ktoré k svojej každodennej činnosti potrebujú 114 rôznych živín.

To, čo ste konzumovali predchádzajúci deň, môžeme rozdeliť do dvoch hlavných skupín :

  • Prvú skupinu tvoria zásoby energie (proteíny, tuky a sacharidy) a
  • druhú skupinu zásoby stavebných jednotiek (aminokyseliny, vitamíny, minerály, mikroživiny, atď.).

Predchádzajúci deň ste spotrebovali určitú energiu a váš organizmus v noci využil stavebné jednotky k regenerácii. Okrem toho v noci spotrebuje váš organizmus 1 liter vody pri dýchaní, potení a rannej návšteve kúpeľne. Z toho je zrejmé, že ráno sa organizmus prebúdza „prázdny“ a v záujme svojich 100 biliónov buniek vás žiada: „Hej, daj mi všetky živiny, energiu a vodu, ktoré som za posledných 24 hodín spotreboval.“ Možno sa ráno necítite tak hladní alebo smädní, ale to je len otázka času.

A teraz sa poďme pozrieť, čo svojmu telu doprajete ráno : často toast alebo pečivo s marmeládou a kávu s cukrom. To sú jednoduché sacharidy, ktoré sa pri trávení ihneď premieňajú na cukor. Váš organizmus sa ráno prebúdza a žiada nevyhnutné živiny a vodu a vy mu miesto toho dáte cukor.Zvýšením hladiny cukru v krvi nútite organizmus k vyrovnaniu tohto prebytku. Organizmus tento prebytok odstráni tak, že ho premieňa na tuk. Výsledkom je zníženie hladiny cukru v krvi, často pod úroveň, s ktorou ste sa prebudili. A teraz sa dostavuje pocit hladu a máte pocit slabosti, pretože váš mozog má nedostatok cukru. A to je situácia, kedy sa začínajú ozývať chuťové bunky. Ak chcete prekonať pocity hladu, potrebujete znova prijať jednoduché sacharidy (čokoládu, sladkú kávu, sendvič, cukrovinky, sušienky, šišky, nealkoholické nápoje a šťavy, atď.), ktoré znova zvýšia hladinu cukru v krvi a oslobodia vás od pocitov hladu a slabosti. Po každej dodávke cukru nasleduje nutnosť tento prebytok vyrovnať. Tento cyklus sa niekoľkokrát denne opakuje a vy si tak vytvárate závislosť na sacharidoch. Nadmerné množstvo sacharidov spôsobuje, že organizmus nepretržite pracuje v preťažení. A to je jedna z najčastejších príčin vzniku mnohých zdravotných ťažkostí. Nadmerné množstvo cukru bude vždy znova a znova premieňané na tuk.

A teraz sa poďme pozrieť, čím svoj organizmus vyživujete. Odpoveď znie: Asi ničím! Neviem.
Výsledkom toho je pokles hladiny cukru v krvi a to je príčinou túžby organizmu po jednoduchých sacharidoch (čokoláde, sladkej káve, sendviči, cukrovinkách, keksoch, šiškách, perlivých nápojoch, ovocných šťavách, atď.), aby ste uspokojili pocity hladu a zvýšili hladinu cukru v krvi. Všetko vyššie uvedené je najčastejšou príčinou nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí. A na začiatku všetkého sú nesprávne raňajky.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Aké teda môžu byť raňajky ?

„Raňajky s obsahom sacharidov” - nevhodné
Ráno spôsobujú jednoduché sacharidy (sladké rafinované cereálie, biele pečivo, toasty, atď.) okamžitý vzostup hladiny cukru v krv. Táto zásoba cukru navyše musí byť v organizme vyrovnaná. Prebytok cukru, ktorý nie je spotrebovaný na energiu, je premenený a uložený ako tuk. Následkom toho klesá hladina cukru v krvi a telo si žiada ďalšie sacharidy. Tento cyklus sa opakuje 2-3krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
„Vynechávanie raňajok“ - nevhodné
Ak vynecháte raňajky, hladina cukru v krvi klesne pod normálnu úroveň a to pre vás znamená útok chuťových buniek a pokles energie. Znova obraciate pozornosť k jednoduchým sacharidom, aby ste dosiahli rýchle zvýšenie energie. Jednoduché sacharidy spôsobia rýchly vzostup hladiny cukru v krvi a tento prebytok musí byť v organizmu vyrovnaný. Prebytočný cukor sa premieňa na tuk. Tento  cyklus sa opakuje 2-3krát denne. Je to negatívny cyklus, ktorý je jednou z najčastejších príčin vzniku nadváhy a mnohých ďalších zdravotných ťažkostí.
„Raňajky s obsahom vyváženého množstva proteínov a ďalších živín” žiadúce a správne
Takéto raňajky zásobujú organizmus všetkými nevyhnutnými živinami a energiou bez toho, aby spôsobili zvýšenie hladiny cukru. Pomáhajú predchádzať vzniku závislosti na sacharidoch počas dňa. Týmto spôsobom zostávajú chuťové bunky pod kontrolou, chuť po sacharidoch (čokoláda, rôzne maškrty, pečivo, rýchle občerstvenie, perlivé nápoje, atď.) mizne a organizmus pre získanie energie
využíva vlastné zásoby uloženého tuku.

Správne raňajky musia spĺňať štyri hlavné kritériá:
1. Obnoviť energiu spotrebovanú za uplynulých 24 hodín.
2. Obnoviť zásoby stavebných jednotiek (aminokyseliny, vitamíny, minerály, mikroživiny, atď.) spotrebovaných za uplynulú noc.
3. Obnoviť zásoby vody.
4. Udržať hladinu energie na normálnej úrovni.

Správnymi raňajkami dosiahnete skvelý pocit počas dňa a dostanete svoju váhu pod kontrolu. 

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY