Chudnutie Rady na SPAĽOVANIE TUKU na BRUCHU.

20.10.2017 10:27

Ktoré potraviny zlepšujú spaľovanie brušného tuku zlepšením metabolizmu a skvalitnením spaľovania podkožného tuku. 

 • Grapefruit
 • Grapefruit ohromne pomáha páliť brušný tuk. Toto citrusové ovocie je bohaté na vitamín C, ktorý môže posilniť váš imunitný systém, zvýšiť metabolizmus a riedi aj tuky. Ďalšie užitočné ovocie bohaté na vitamín C sú limetky, citróny, mandarínky a pomaranče.
 • Čili
  Ak chcete spáliť brušný tuk, pridajte do jedla čili. Toto pikantné korenie obsahuje kapsaicín, chemickú zlúčeninu, ktorá zvyšuje metabolizmus, podporuje chudnutie a zvyšuje hladiny energie. Podľa odborníkov môžu potraviny bohaté na kapsaicín spaľovať kalórie už 20-minút po jedle.
 • Šošovica, sója
  Šošovica je bohatá na bielkoviny a rozpustnú vlákninu, čo sú živiny, ktoré stimulujú metabolizmus, stabilizujú hladinu cukru v krvi a zvyšujú schopnosť tela spaľovať tuky.
 • Jablká
  Jablká sú bohaté na pektín, živinu, ktorá bráni vašim bunkám v absorbovaní tukov, pomáha pri absorpcii vody z potravín a uvoľňovať tuky z vašich buniek. 
 • Mliečne výrobky

Pridanie mliečnych potravín do denného jedálnička vám môže tiež pomôcť spáliť brušný tuk. Pýtate sa ako, keď mlieko a syry samé o sebe obsah

Nepodľahnite obvyklej chybe, že keď veľa cvičíte, o to väčšie množstvo jedla si môžete dovoliť. Nerobte ani opačnú chybu, nechudnite hladovaním. Dbať by ste mali predovšetkým na správne zloženie stravy a výber ľahkých potravín. Nemôžete očakávať, že vám brucho spľasne, ak neustále konzumujete ťažké mastné jedlá, sladké pochúťky a všetko navyše zapíjate sladkými nápojmi. Vyberajte si ľahko stráviteľné potraviny, jedzte pravidelne a vyvážene. Strava sa na vzhľade postavy podieľa až 75 percentami.

Najúčinnejším a trvalým spôsobom ako spáliť brušný tuk je zlepšenie stravovacích návykov a dostatok pohybu. Platí zásada, že ak chcete odstrániť brušný tuk, musíte spáliť viac kalórií, než ich zjesť.

Pri odstraňovaní brušného tuku je počas procesu chudnutia najväčším problémom cukor z alkoholu, sladených nápojov, bieleho pečiva, cestovín či múky. Majú vysoký glykemický index a nadbytočný cukor sa potom rýchlo premieňa na tuk. Dobre urobíte, keď sa pri stravovaní sústredíte na pomaly stráviteľné sacharidy (zelenina, celozrnné výrobky) a začnite jesť aj viacej bielkovín.

Svaly rastú hlavne z bielkovín. Určite aj vy chcete mať na nohách viacej svalstva a menej tukov. Svalstvo pomáhať spaľovať kalórie.

Ktoré potraviny vám bez hladovania pomôžu zoštíhliť postavu, zmenšiť brucho a vytvarovať svalstvo.

 • Vajcia
  Vajcia majú značný obsah bielkovín, 6 až 8 gramov na jedno, sú tiež bohaté na vitamíny, zinok, železo a vápnik, takže sú jednou z najkomplexnejších potravín pre budovanie svalovej hmoty.
 • Kuracie prsia
  Z každých 100 g kuracích pŕs dostanete do tela 30 g bielkovín, s minimálnym obsahom tuku. Sú relatívne lacné, ľahké na varenie, a môžu byť podávané na rôzne spôsoby.
 • Voda
  Hydratácia je dôležitou súčasťou budovania svalovej hmoty. Vaše telo je tvorené zo 70 percent z vody a svalové tkanivo až zo 75 percent. Udržať svaly hydratované pomôže zvýšiť silu, zvýšiť hladiny energie a napomáha aj správnemu tráveniu.
 • Rybí olej
  Rybí olej má protizápalové účinky, ktoré umožňujú telu rýchlejšie sa zotaviť z ťažkého tréningu. To znamená, že môžete cvičiť častejšie. Rybí tuk tiež urýchľuje váš metabolizmus. Takže budete nielen budovať svalovú hmotu, ale aj odstránite viac tuku.
 • Hovädzie mäso
  Hovädzie mäso má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, vyššiu koncentráciu nenasýtených tukov, obsahuje o 400 percent viac vitamínu A i vitamínu E, ako mnohé druhy zeleniny.  
 • Ovos
  Ovsené vločky sú zdravé. Ovos poskytuje zmes sacharidov, vlákniny, bielkovín, minerálov a vitamínov. Telo trávi ovos pomaly, čo znamená, že sa dlhšie cítite byť po jedle plní, udržiavajú sa konzistentné hladiny cukru v krvi.
 • Ananás
  Ananás je bohatým zdrojom bielkovín, tráviacich enzýmov. Je tiež dokázané, že znižuje zápal svalov, a tým pádom je aj skvelý doplnok k vášmu potréningovému jedlu.
 • Srvátkový proteín
  Srvátkový proteín obsahuje aminokyseliny, ktoré sú dôležité pre budovanie a udržiavanie svalovej hmoty. Majú vysokú biologickú hodnotu, s ktorou sa proteín vstrebáva do organizmu a využíva sa pre rast tkanív.
 • Tvaroh
  Niekto by mohol považovať tvaroh za obyčajný dezert, ale je to tiež jeden z najlepších tvorcov svalovej hmoty. Len jedna šálka tvarohu vám môže poskytnúť 28 g bielkovín. Táto úžasná desiata sa skladá z kombinácie rýchlych a pomalých bielkovín, takže ním môžete pomaly odvrátiť hlad.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

ujú dosť tuku? Výskumy dokazujú, že nedostatok vápnika vyvoláva v organizme uvoľňovanie kalcitriolu, čo je hormón, ktorý ukladá tuk v tele.

Pri výbere chleba na chudnutie si začnite vyberať kvalitný chlieb, ktorý je plný minerálov a vitamínov, vlákniny, a má nízky glykemický index. Postupujte podľa nasledovných pokynov.

 • Pri výbere chleba skontrolujte nutričné hodnoty na etikete a hľadajte slová 100% celozrnný alebo stačí celozrnný. Termíny ako "z pšeničnej múky" nemusí nutne znamenať celozrnný produkt.
 • Vyberte si chlieb s nízkym glykemickým indexom, a naklíčenými zrnami. Proces klíčenia znižuje takmer všetky škroby. To je obzvlášť dôležité, ak sa snažíte kontrolovať hladinu cukru v krvi a schudnúť.
 • Celozrnné chleby zvyčajne obsahujú viac vlákniny. Najmenej dva gramy vlákniny na krajec chleba.
 • Nenechajte sa zmiasť slovom - obohatený. Zvyčajne ide o rafinované obilniny. Vzácne živiny, ktoré boli odstránené počas rafinácie sú z časti pridané späť dovnútra.  
 • Pri zdvihnutí by mal byť chlieb mierne ťažší ako biely, vzhľadom k vyššiemu obsahu vlákniny a celých zŕn. Nebudete môcť robiť zo striedky malé guličky, ako to môžete robiť s bielym chlebom.
 • Pozrite sa na zoznam zložiek skôr ako na farbu chleba. Mnohí výrobcovia aj rafinovanú múku zafarbia, aby chlieb vyzeral byť tmavý, a tým zdravší a diétnejší. Rovnako sa to deje aj s bielym, nafarbeným pečivom.
 • Výskum jasne ukazuje, že celozrnné potraviny sú optimálnejším zdrojom výživy, vhodným zdrojom energie, a dokonca slúžia aj na chudnutie. Stačí sa teda prepnúť na celozrnné výrobky a sledovať vašu stúpajúcu energiu a ako sa zdravo zbavujete prebytočných kilogramov.
 • Ak túžite z času na čas po konzumácií bieleho chleba a pečiva, pomôžete si urobiť ho zdravším. Znížte mu glykemický index tak, že si každé sústo pred konzumáciou namočíte do olivového oleja. Ide totiž o správne tuky, ktoré spôsobia, že sa vám nebude do krvi vylučovať priveľké množstvo inzulínu a nezačnete byť veľmi rýchlo zase hladní a inzulín sa vám neuloží do tukových zásob.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY