Chudnutie Prečo najviac priberiete VEČER a v NOCI.

22.01.2018 10:39

Mnohí z nás večer len z hlúpeho zvyku cítime potrebu niečo neustále žuť. Keď tomuto zlozvyku neodoláte, ráno sa prekvapujúco zobudíte unavení a s napuchnutým bruchom, priberáte. Napriek týmto skutočnostiam je dobrá večerná strava pre chudnutie veľmi dôležitá a pomáha telu obnoviť funkčnosť organizmu. Jesť správne potraviny predtým, než idete spať, dodáva telu živiny, ktoré potrebujete na to, aby telo bolo pripravené už ráno na správny vstup do dňa. Jesť neprávne potraviny pred spaním vedie k zvýšeniu množstva telesného tuku.

Najlepšie a najviac sa priberá vo večerných a nočných hodinách. Počas spánku už organizmus nepotrebuje a teda ani nespáli toľko kalórií ako počas dňa, keď sme aspoň čiastočne fyzicky aktívny.

Jednou z príčin narastajúcej váhy je večerné či dokonca nočné prejedanie sa, doháňanie nedostatku vhodnej stravy počas dňa. Keď chcete schudnúť, musíte sa zbaviť tohto zlozvyku a vo večerných hodinách zabudnúť na časté otváranie chladničky.

Čo potrebuje organizmus v nočných hodinách počas spánku, aby ste chudli a nepriberali.

Niektorí ľudia sa vyhýbajú jedeniu niekoľko hodín pred spánkom, pretože sa mylne domnievajú, že priberú. Nemali by ste sa držať tohto nezmyslu. Aj keď sa potreba energie počas spánku výrazne znižuje, vaše telo pracuje aj v noci a potrebuje energiu.

Vaše telo počas spánku obnovuje poškodené svalové tkanivá, rekonštruuje bunky, zatiaľ čo vy spíte a práve na tento účel potrebuje správnu predspánkovú výživu. Okrem procesu obnovy sa potrebujete pred spaním najesť aj preto, že v najbližších 8 hodinách budete fungovať nalačno. Neexistuje žiadny iný čas počas dňa, kedy by ste vydržali tak dlho nejesť. Telo je zbavené kalórií, než idete spať najedzte sa 2 až 3 hodiny pred spaním, inak sa dostanete do katabolického stavu, ktorý by vás mohol stáť časť svalovej hmoty.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Rady ako dokážete predísť prejedaniu vo večerných a nočných hodinách.

Po zobudení raňajkujte, správne a pravidelné raňajky sú tým správnym začiatkom chudnutia.
Bohužiaľ, veľa ľudí ešte aj dnes považuje za raňajky šálku čiernej kávy. Energetický a výživový deficit, ktorý v tele takto vyvoláte už ráno, sa s vami ponesie až do večera. A nezjedené raňajky si vykompenzujete večerou, ktorá by nasýtila aj  susedov.

Aké potraviny je vhodné jesť pred spánkom.
Najlepšou voľbou večerného jedla sú potraviny, ktoré sa trávia pomaly. Pomalé trávenie umožní kalóriám uvoľňovať sa po celú noc. Dobré príklady pomaly stráviteľných potravín je zelenina, strukoviny, chudé bielkoviny ako kuracie prsia, vajcia, nízkotučné mliečne výrobky, mlieko, tvaroh, tuniak, morské plody, olivy, orechy. Teda potraviny, ktoré obsahujú prevažne bielkoviny a správne tuky. Sacharidy by ste pred spaním konzumovať nemali.

Aké potraviny by ste nemali jesť pred spaním.
Potraviny, ktoré by ste nemali jesť, sú potraviny s vysokým glykemickým indexom. Väčšinou ide o jednoduché sacharidy, ktoré sa trávia veľmi rýchlo. Kalórie, ktoré sa pohybujú prostredníctvom vášho tráviaceho systému rýchlo, poskytnú vášmu spiacemu telu obrovský príliv energie v krátkom čase. Vzhľadom k tomu, že toľko energie nepotrebujete, energia sa vám bude ukladať do podkožného tuku. Zabudnite teda na biely chlieb, ovocné šťavy, malinovky, pečivo, koláče, šišky, aj na bielu ryžu a cukrovinky.

Počas večerného oddychu sa snažte oklamať oči i ďalšie zmysly.

Večerné hryzenie a žuvanie môžete uspokojiť diétnejšie ako rôznymi sladkosťami. Skúste zeleninu. Ak jete pri sledovaní TV, aj tak sa poriadne nedívate, čo dávate do úst. Ak si vhodné ovocie pekne naaranžujete, nakrájate na drobné kúsky a jemne posypete kokosom, dostanete do tela sladkú pochúťku, ktorá je menším zlom ako klasická sladkosť. Aj ovocie však berte večer len ako dezert, nejedzte ho veľa, pretože ovocný cukor vás len nabudí na ďalšie jedenie. Lepším riešením je zelenina.

Nebojte sa sacharidov počas dňa, jedzte ich ale pred večerou.

Sacharidy zjedené v priebehu dňa vás nabijú energiou a večer potom nebudete mať pocit obrovského hladu. Pri výbere sacharidových jedál sa orientujte na kvalitné zdroje – na prírodnú ryžu či pokrmy vyrobené z celozrnnej múky.

Aj vajíčka sú večer vhodným jedlom pred spánkom.

Vajíčka uvarené na tvrdo so zeleninovou oblohou sú skvelá záchrana pre večerných jedákov.  

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY