Chudnutie Čo robiť, aby ste mohli CHUDNÚŤ aj počas nočného SPÁNKU.

28.02.2017 06:18

Keď chcete schudnúť, musíte pomôcť svojmu  telu, aby si získalo energiu z tukových vrstiev tým, že nebudete jesť aspoň 2 hodiny pred spaním. Na večer je optimálne jesť bielkoviny vo forme netučného mäsa a zeleninu.

Nočné chudnutie je založené na konzumovaní jedál s vyšším obsahom sacharidov len v dopoludňajších hodinách, pričom na obed alebo minimálne na večeru si doprajete bielkovinové jedlá. Takéto diétne opatrenie počíta minimálne s tromi hlavnými jedlami (teda raňajky, obed a večera) a medzi nimi pite čistú vodu alebo čaj bez cukru.

Začnite využívať fyziologické procesy, ktoré vo vašom tele prebiehajú v noci počas spánku.

Ak využijete procesy, ktoré vo vašom tele počas spánku prebiehajú, môžete sa dokonca zbaviť nadbytočných kilogramov.

Ak chcete nočnému chudnutiu pomôcť, pite pred uložením sa na spánok detoxikačné nápoje, ktoré zvyšujú obranyschopnosť organizmu, čistia telo a eliminujú toxíny počas spánku. Rovnaký efekt dosiahnete aj pitím probiotických nápojov.

Prečo je výdatný, neprerušovaný a kľudný spánok dôležitý pre chudnutie.

Dostatok spánku prispieva k udržiavaniu optimálnej hmotnosti a je prevenciou proti priberaniu. Možno ste už zistili, že ak sa dobre nevyspíte, nasledujúci deň zjete toho viac, hlavne kalorické dobroty.

Vplyv dĺžky spánku na naše chúťky majú na svedomí najmä dva hormóny - leptín a ghrelín. Keď málo spíme, dochádza k zníženiu hladiny leptínu a zvýšeniu hladiny ghrelínu, ktorý v nás vyvoláva častejšiu chuť na jedlo. Ak si chcete udržať optimálnu váhu, nemali by ste spať menej ako 7 až 8 hodín.

Počas nočného oddychu  -  spánku dochádza pôsobením rastového hormónu k spaľovaniu energie. Ak si pred uložením na spánok doprajete jedlá bohaté na sacharidy, zvýši sa vám hladina inzulínu, naruší sa proces spaľovania energie, minimálne sa oddiali. Minimálne tri jedlá za deň bez zobkania medzi hlavnými jedlami sa počas chudnutia odporúčajú aj z dôvodu, aby zbytočne nedochádzalo k vylučovaniu inzulínu a aby bolo spaľovanie kalórií intenzívnejšie.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Neoddýchnuté, nevyspaté  telo stimuluje pocit energetického nedostatku počas nasledujúceho dňa, čo nás automaticky láka niečo zjesť a navyše aj hormón, ktorý stimuluje náš apetít, ide smerom hore. To znamená, že jete oveľa viac, ako by ste jedli po dostatočnom spánku a prebytočná energia sa ukladá do tela. Ak ráno vstanete po kratšom spánku, rozumne tento deficit vykompenzujte. Začnite čerstvým ovocím, ktoré dodá potrebnú energiu a počas ďalších jedál prijmite dostatok vhodných sacharidov a bielkovín, čo vašu neprirodzenú chuť do jedla uspokojí.

Na večeru je priam ideálny grécky šalát so syrom alebo s kúskami chudého mäsa. Po takomto jedle hladina cukrov, inzulínu a krvných tukov klesne na nízke hodnoty. Ľahká chutná večera spolu s miernym večerným pohybom vytvoria ideálne podmienky na vylučovanie väčšieho množstva rastového hormónu.

Na večerné popíjanie si môžete zvoliť chutný zelený čaj.

Väčšinu sacharidov prijímajte v prvej polovici dňa.

Čo by ste pred nočným oddychom - spánkom nemali robiť keď chcete schudnúť.

Ak chcete schudnúť, všeobecne platí pravidlo – zhruba po siedmej hodine nevečerať. Samozrejme, každému sa niekedy večer stane, že ho prepadne hlad. V tomto prípade vám radíme staviť na ľahké a rýchlo stráviteľné jedlá. Hladovanie nemá zmysel, pretože spôsobuje nespavosť.

Aj keď počas dňa vypijete menej tekutín ako je potrebné a ste dehydrovaní, automaticky pociťujete energetický deficit a únavu. Práve tieto faktory vás nútia rýchlo niečo zjesť. Dostatočným pitným režimom by ste mali návalom smädu predchádzať a ak sa ohlási hlad v čase, keď ho neočakávate, dajte si šálku bylinkového čaju. Po jeho vypití sa väčšinou nečakané chute stratia.

Veľmi veľa ľudí je doslova nastavených tak, že jedia, pretože je na to čas. To znamená - odbilo 12 hodín, idem obedovať alebo je  6 hodín večer, tak musím mať večeru. Pravidelné stravovanie je iba prínosom, to je samozrejmé, lenže často sa z neho stáva až zlozvyk. V presne stanovený čas si totiž ľudia zasadnú k stolu, naložia poriadnu porciu a doslova vyčistia celý tanier. Vždy sa však treba pozerať aj na hlad a nielen iba na hodinky. K pravidelnému obedu si teda sadnite, ale začnite otázkou - ako veľmi som hladný? Podľa toho si naložte porciu a nejedzte len automaticky. 

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY