Chudnutie RYŽOVÁ DIÉTA - po jej absolvovaní PRIBERIETE.

24.10.2015 05:21

Prečo je ryžová diéta nevhodnou diétou na chudnutie.

Ryža odvádza z tela vodu. V tom spočíva aj zdanlivý úspech kúry. Ryža obsahuje málo sodíka a telo sa odvodňuje. Nikto vás neupozorní, že nedostatok sodíka je pre telo rovnako nebezpečný ako jeho nadbytok. Ako môže odvodnenie prospieť, či skôr uškodiť srdcovo-cievnemu systému? Iba priťažiť. Od staroveku je známy fakt, že hustá krv nám môže iba poškodiť.

Je to riadne drastická diéta. Denný energetický príjem neprekračuje 900 kcal. Jedna porcia 50g ryže má len necelých 180 kcal, zmestí sa do hrste. Takže jedna hrsť ryže 5x za deň a budete štíhli.

Hlavným problémom pri príjme tak malého množstva energie pri ryžovej diéte (denné množstvo kalórií záleží na parametroch Vášho organizmu – vek, výška, pohlavie) je nedostatočný príjem živín pre chudnúci organizmus. Aj pri konzumovaní vyváženej stravy sa už pri príjme 900 kcal len ťažko dá zostaviť nutrične- výživovo kvalitný jedálny lístok. Niektoré látky už treba dodávať do tela formou náhrady.

Niekoľko týždňov trvajúci nedostatok základných živín môže viesť ku vážnym zdravotným komplikáciám. Preto je ryžová diéta hazardom, zvlášť u ľudí vo vyššom veku.

Zaujímavé sú "detoxikačné účinky" kúry. Po krátkom čase dodržiavanie ryžovej diéty máte závraty a bolí Vás hlava. Možno si myslíte, že je to z návalu vylučovaných toxínov do krvi. Opak je však pravdou. Takto sa prejavuje nedostatok sodíka v tele. Namiesto zlepšovania stavu Vášho organizmu, ho vážne poškodzujete.

 Nedostatok sodíka spôsobuje poruchy vodného režimu, únavu, bolesti hlavy, depresie, kŕče svalov, poruchy úsudku a schopnosti jasne myslieť. Úspech diéty je založený na poruche vodného režimu v tele. Žiadna očista.

Tráviaci proces je sprevádzaný zápchou. Potrava vám bude niekoľko dní hniť v črevách a produkovať toxíny.

Ak ryžovú diétu dodržíte, možno sa vám podarí zhodiť nejaké kilá. To je pravda, ale čo vás čaká a neminie po diéte, keď sa vrátite na normálnu stravu? Váš zničený organizmus si žiada živiny, ktoré ste mu dlho nedávali. Neustály hlad Vás núti konzumovať vysoko kalorické jedlá a potraviny. Priberáte rýchlejšie ako predtým. Dostavuje sa slávny jo – jo efekt. Po ukončení ryžovej diéty sa zvyčajne vaše stravovanie  vracia do starých koľají.

Pri ryžovej diéte je vhodnejšie konzumovať ryžu natural. Má nižší glykemický index, zasýti vás na dlhšiu dobu a obsahuje viac vitamínov a vlákniny.

Ryžová diéta je jednou z diét, ktorou poškodíte svoj organizmus. Napchávate sa ryžou.  Na začiatku ryžovej diéty začnete chudnúť. Bohužiaľ sa najskôr zbavíte telesnej vody a až neskôr podkožného tuku.

Ryžová diéta nie je dobrým, ale drastickým a jednostranným spôsobom ako schudnúť.

Ryžová diéta  ako väčšina nevhodných diét nerieši príčinu nadváhy.

Výsledkom ryžovej diéty je takmer na 100% jo-jo efekt. Často sa stáva, že keď vás ryžová diéta prestane baviť, prejdete zas na vašu predchádzajúcu nevhodnú stravu, ktorá vás doviedla k nadváhe. A tak už zakrátko budete sklamaní a zase tuční. Opäť ste vytrápili svoje telo a ste nešťastní z neúspešného chudnutia.

Pri ryžovej diéte sú najťažšie prvé dva dni, konzumuje sa len čistá, neochutená ryža bez soli. Ak to s ryžou vydržíte, postupne do svojej stravy môžete pridávať zeleninu, ovocie, klíčky, huby, kyslú kapustu, diétne upravenú kuracinu, ryby i tofu.

Ryžová diéta vám znechutí ryžu, je postavená na nadmernom prijímaní uvarenej nelúpanej ryže,  denne jej zjete päť až šesť menších porcií.

Pri ryžovej diéte by ste nemali konzumovať klasickú guľatozrnnú ryžu, ktorá má vysoký glykemický index, rýchlo po nej vyhladnete a dostanete veľkú chuť na  sladké, mastné a kalorické jedlo.

Keď je už reč o ryži, je lepšie jesť ryžu natural. Naturálna ryža obsahuje viac vitamínov, preto sa odporúča. Avšak myslite aj na to, že ryža (aj ryža natural) má nezanedbateľnú energiu.

Energetické hodnoty ryže

100 gramov ryže má zhruba nasledovné energetické hodnoty:

Ryža

kJ

kcal

bielkoviny

sacharidy

tuky

Lúpaná ryža (suchá)

1470

350

6,5 g

79 g

0,5 g

Varená lúpaná ryža*

490

115

2 g

25 g

0,2 g

Ryža natural (nelúpaná)

1470

350

7,2 g

76 g

2,2 g

Varená ryža natural (nelúpaná)*

455

110

2,2 g

23 g

0,6 g

* Varená ryža bude mať odlišnú energetickú hodnotu, ak ju varíte s použitím tuku. V takom prípade musíte k uvedeným hodnotám pripočítať použitý tuk, napríklad, ak v recepte použijete 2 lyžice oleja na ktorom speníte cibuľku… Varená ryža má tiež odlišnú energetickú hodnotu v závislosti od toho, koľko je v nej vody. 

Z toho vyplýva, že energetická hodnota "bielej" ryže v porovnaní s ryžou natural je prakticky rovnaká. Ryža natural však obsahuje oveľa viac vitamínov a minerálov a má nižší glykemický index. Preto ak už máte jesť ryžu, zdravšia je určite naturálna ryža.

Samozrejme, dôležité je správne sa stravovať! Po zapojení sa do nášho programu na chudnutie môžete získať jedálne lístky a recepty na chudnutie

Schudnete bez tabletiek a prípravkov na chudnutie. 

SCHUDNITE ZMENOU STRAVOVANIA

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE, (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY