Chudnutie ŽALÚDOČNÉ PROBLÉMY pri DIÉTE.

17.02.2017 03:22

Chudnúci často nevedia, že niektoré potraviny môžu pri zvýšenej konzumácii spôsobovať určité stravovacie problémy.

Steny  žalúdka tvoria dva typy buniek, jedny produkujú žalúdočne šťavy a druhé tvoria hlieny.

Za 24 hodín sa v žalúdku vytvoria zhruba dva litre kyslých žalúdočných štiav s obsahom kyseliny chlorovodíkovej, pepsínu a iných dôležitých látok. Problémy väčšinou spôsobuje  leptavý účinok kyseliny chlorovodíkovej a enzýmov žalúdočných štiav  alebo ich vysoká kyslosť.

So žalúdočnými problémami sa pri chudnutí stretli už mnohí. Príčinou žalúdočných problémov býva nesprávne zvolená diéta na chudnutie.

Pálením záhy často trpia budúce mamičky. V tehotenstve dochádza k zmene v hladine hormónov, ktoré spomaľujú proces trávenia a relaxujú svaly pažeráka. Napríklad kŕče pri menštruácii môže spôsobovať aj nadmerná  konzumácia paradajok alebo kečupu.

Mlieko patrí medzi najväčšie zahlieňovače organizmu. Na čreve sa vytvorí film, a tak vstrebateľnosť vápnika a iných živín klesá. Jedine srvátka má vďaka svojmu zloženiu schopnosť vylúčiť z organizmu niektoré škodliviny,  ale mlieko z obchodnej siete túto schopnosť nemá. To sa týka aj zakysaných výrobkov.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Jednostranná strava, alebo jej drastické obmedzenie spôsobuje poškodenie stien žalúdka a ten reaguje kŕčmi a pocitom nevoľnosti už po dvoch dňoch nevhodne zvoleného diétneho režimu.

K zahlieňovaniu organizmu prispieva aj cukor a múka. Vo vytvorenom hlienovitom povlaku sa veľmi dobre darí všetkým patogénnym mikroorganizmom, hlavne plesniam. Napr. pleseň Candida albicas  má vysoko toxické výlučky – mykotoxíny, ktoré sa navonok prejavujú ako vetry. Dostávajú sa do tráviaceho traktu a poškodzujú obličky, pečeň, žlčník. Sú príčinou reumatizmu a chronických zápalov, hlavne čriev a žalúdka.
Ďalším problémom sú cysty na vaječníkoch. Tie získavajú  časté  konzumentky slaných syrov, hrčky v prsníkoch sa niekedy vytvárajú pri nadmernej konzumácii jogurtov.

Čo robiť na zmiernenie vysokej kyslosti v žalúdku . 
Jedzte radšej menej a častejšie. Namiesto troch veľkých porcií radšej päť menších.

Počas jedenia a aspoň hodinu po ňom si nelíhajte. Radšej seďte alebo sa poprechádzajte. Cvičenie a iné fyzické aktivity začnite robiť až dve hodiny po jedle.

Dodržiavajte správnu životosprávu, dodávajte telu všetky potrebné živiny (bielkoviny, minerály, vitamíny, vlákninu,...).

Obmedzte pitie čiernej kávy, čierneho čaju, fajčenie, vylúčte mastné fritované jedlá, majonézy, údeniny a ťažko stráviteľné potraviny.

Nejedzte a nepite priveľmi horúce alebo príliš studené jedlá a nápoje.

Ako ďalšieho pomocníka môžete využiť zásaditú minerálnu vodu. Pomáha pri znižovaní  tvorby žalúdočnej kyseliny a úprave celkového prostredia v žalúdku. Taktiež dopĺňa pitný režim.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY