Chudnutie Z čoho budete cítiť HLAD.

10.10.2017 09:24

Pracovný stres, príliš veľa povinností v priebehu dňa a hektický život sú najčastejšie dôvody, ktoré dočasne potláčajú pocit hladu. Obyčajne večer, keď celodenný zhon opadne, sa dostaví hektický hlad, ktorý nás núti zjesť všetko, čo sa zjesť dá, a čo máme na dosah.

Dajte si pozor, light strava určite nie je ideálnym prostriedkom na kontrolu a odstránenie pocitov hladu.
Ak vo vašom  jedálničku prevažujú potraviny typu ,,light“ s príliš nízkym obsahom tukov alebo s nízkym obsahom cukrov, hlad zaženieme iba na veľmi krátky čas. Pri takomto spôsobe stravovania musíme rátať s tým, že sa pocit hladu v priebehu dňa bude hlásiť častejšie a intenzívnejšie.

Hlad, pri ktorom nedokážeme v plnej miere kontrolovať svoje stravovacie správanie, sa označuje ako vlčí hlad. Ak ho dostanete, zjete obyčajne oveľa viac potravy ako chcete. Príjem jedla býva vtedy náhodný až chaotický.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Jedinou možnosťou ako predísť nekontrolovanému nárazovému jedeniu a zabrániť vlčiemu hladu je jesť pravidelne, najmenej 3 krát denne, menšie dávky potravy, a to aj vtedy, keď hlad intenzívne nepociťujeme.

Dajte si pozor na tieto potraviny, vyvolávajú a zvyšujú hlad.

  • Jablko

Ovocie, ktoré sa odporúča ako zdravá pochúťka na rýchle nasýtenie, so sebou nesie jedno riziko. Jablko v skutočnosti podporuje trávenie a tak sa čoskoro po jeho konzumácii budete opäť cítiť hladní. Jedným z trikov je, aby ste si k nemu dali ešte malú hrsť nepražených orieškov, ktoré vás dosýtia a zabránia ďalšiemu maškrteniu.

  • Müsli tyčinky

Problematické je už ich samotné zloženie, keď sú vločky často spojené len pomocou lacnej cukrovej hmoty. Energia získaná z neho sa uvoľní v krvi veľmi rýchlo a to spôsobí opätovný návrat hladu. Jednou z ciest je nájsť si zdravé alternatívy tyčiniek, no vždy k tomu pridajte aj nejaké sýtejšie ovocie, napríklad banán.

  • Listové šaláty

Iba samotný šalát vás nedokáže nikdy zasýtiť. Na chvíľku oklamete žalúdok a potom znova pociťujete hlad. Vždy k nemu pridajte nejaké proteíny, ktoré dostatočne zaplnia žalúdok a potlačia chúťky na jedlo na dlhší čas. Ku šalátu naservírujte napríklad kurací alebo hovädzí steak, tofu, varené vajíčko alebo ho zmiešajte s jogurtom. Vyhnite sa nízkotučným jogurtom, ktoré sú taktiež pascou na hladný žalúdok.

  • Praclíky a tyčinky

Zrýchľujú spaľovanie cukru, čo spôsobí znova pocit hladu. Namiesto takýchto slaných pochúťok si dajte radšej sušené ovocie alebo ochutený tvaroh s ryžovým chlebom. Nezjete toho tak veľa a úspešne potlačíte nepríjemný pocit v žalúdku.

  • Sushi

Ryža s rybami patria medzi najľahšie stráviteľné potraviny. Kvôli tomu vás sushi nedokáže zasýtiť tak, ako iné jedlá. Naoko malých kúskov zjete podstatne viac, ako keby ste mali pred sebou rovnaké množstvo mäsa. Jediným šťastím je, že tradičný japonský pokrm má málo kalórií a neškodí tak vašej postave. Pripravte sa však na to, že už hodinu po jeho konzumácii príde prvý pozdrav od hladu. Jedným z trikov je skombinovať ich s polievkou miso, ktorá vám dodá ďalšie živiny a zmierni volanie prázdneho žalúdka.

  • Sladké cereálie

Sladké cereálie nemajú dostatok výživných látok. V momente konzumácie dokážu rýchlo zasýtiť. No po chvíľke už príde pocit hladu. Veľmi nevhodná kombinácia je s nízkotučným mliekom. Namiesto toho si pripravte nesladené müsli alebo len čisté vločky, do ktorých dáte za hrsť sušených hrozienok. To zmiešajte s kvalitným bielym jogurtom a zasýti vás to viac ako sladké alternatívy.

  • Žuvačka

Hlad ňou potlačíte len na malú chvíľku. Na začiatku funguje pepermintová chuť, ktorá uspokojí chuťové poháriky. No čím dlhšie ju budete mať v ústach a zvýši sa vám produkcia slín, tým viac sa dostaví pocit hladu a škvŕkanie v bruchu. K tomu všetkému podporíte aj trávenie, zrýchlite metabolizmus a skôr vyprázdnite žalúdok.

  • Zmrzlina a mrazený jogurt

Namiesto sladkej odmeny, ktorá vás zasýti, príde nepríjemné prekvapenie. Najprv pocítite smäd a potom sa dostaví aj väčší pocit hladu. Môže za to príjem prázdnych kalórií, ktoré vám nedokážu poskytnúť žiadnu energiu. Nepomôže vám ani fakt, že si dáte zdravšiu alternatívu v podobe mrazeného jogurtu.

  • Cestoviny

Rizikové sú najmä cestoviny z bielej múky. Aby sme sa zasýtili, dáme si vždy väčšie množstvo ako by sme mali konzumovať. Telo je zaplavené karbohydrátmi, ktoré však organizmus nedokáže úplne spracovať. Z toho dôvodu sa zníži hladina cukru v krvi a ľahký obed hneď pocítite na väčšom apetíte. Vyskúšajte prípravu cereálnych cestovín, ktoré zasýtia na dlhšie a nikdy nezabudnite pridať aj nejaké bielkoviny, ktoré fungujú rovnako, ako príloha k šalátom.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY