Chudnutie Výhody a nevýhody CVIČENIA v RANNÝCH a VEČERNÝCH hodinách.

10.11.2015 03:07

Večerné cvičenie, jeho výhody a nevýhody. 

Výraznou výhodou cvičenia vo večerných hodinách je fakt, že povinnosti celého dňa už máme za sebou, takže sa môžeme plne sústrediť na tréning bez zbytočného podvedomého stresu. Pozor však, aby ste necvičili až príliš neskoro. Ideálna je údajne námaha do 21. hodiny. Aktivita večer tiež môže dopomôcť k náprave porúch spánku ako i zredukovaniu nepriaznivých účinkov stresu. Cvičenie nás príjemne uvoľní aj unaví, čo je vynikajúca príprava na pokojný spánok. Aj fitnescentrá už nebývajú natoľko preplnené, čo prispieva k lepšej plynulosti tréningu.

Nevýhodou môžu byť zhoršené podmienky dopravy v podvečernej špičke a tiež prílišná únava po hektickom dni. Nie každý sa totiž dokáže prinútiť a ísť odbúrať psychické i fyzické vyčerpanie pohybovou aktivitou. Dôležité je tiež naplánovanie vhodného času tak, aby organizmus nebol ešte stále zaťažený trávením večerného jedla. Odstup by mal byť minimálne dvojhodinový, čo môže byť problém. Ak je vašou prioritou chudnutie, vedzte, že po večernom tréningu už nemáte možnosť využiť výhody zrýchleného metabolizmu, ktorý po fyzickej aktivite nastáva. Po uľahnutí na lôžko sa totiž opäť spomalí.

Ranné cvičenie, jeho výhody a nevýhody. 

Medzi najväčšie výhody ranného cvičenia patrí praktická a časová stránka veci. Odcvičíte si to ráno a celý deň už máte pokoj. Navyše, hlava ešte nie je zaťažená množstvom povinností, takže na tréning sa môžete sústrediť lepšie ako bezprostredne po práci. Ranné cvičenky tiež oplývajú podstatne lepšou náladou v priebehu celého dňa, pretože do organizmu sa hneď na úvod dňa vyplavia hormóny dobrej nálady, endorfíny. Nielenže ste plní optimizmu, pozitívnejšie je na tom i naša výkonnosť, mentálna pozornosť a koncentrácia. Jednoducho, ranný tréning vás dokáže riadne nabudiť.

Veľmi podstatnou je i skutočnosť, že pri cvičení nalačno dochádza k vyššiemu odbúravaniu tukových zásob. Spaľujeme teda viac tukov, čo je veľkou výhodou nielen chudnúceho procesu, ale i zvýšenej využiteľnosti energie. Ranné cvičenie celkovo povzbudzuje metabolizmus, a to na dlhšiu dobu. Vplyv aeróbneho cvičenia teda pretrváva po celý deň. Lepšie a účinnejšie na chudnutie je cvičiť ráno.
Úroveň metabolizmu sa zvyšuje a zvýšená zostane i ďalších 12 hodín. Čiže, keď budete cvičiť ráno, vaše telo spáli počas dňa viac kalórií. Keď sa rozhodnete cvičiť večer, váš metabolizmus sa pri spánku spomalí, a tak stratíte 12 hodín rozbehnutého spaľujúceho metabolizmu.

Asi najväčšou nevýhodou cvičenia v skorých ranných hodinách je vstávanie. Ďalšou negatívnou stránkou je, že cvičenie nalačno niektorí nemusia zvládať a dopriať si výdatnejšie raňajky znamená vstávať s dvojhodinovým predstihom. Cvičenie bez raňajok tiež predstavuje isté riziko súčasného spaľovania bielkovín zo svalovej hmoty. Potrebné je tiež precíznejšie rozcvičenie a pozvoľné zahriatie, nakoľko telo je po nočnom spánku viac zatuhnuté. Inou prekážkou môže byť nedostupnosť športového zariadenia v požadovanom rannom čase.

Ako cvičiť, aby sa výsledky na postave a chudnutie dostavili čo najskôr.

Základ chudnutia je vo výbere vhodného jedla.
Darmo budete športovať o dušu, keď prídete domov a zjete všetko, čo uvidíte. Samozrejme, kde je výdaj energie, musí byť aj príjem, ale s rozumom. Jedzte zdravo, neprejedajte sa. To, ako veľmi je nutné vyradiť z jedálnička salámy, paštéty a sladkosti, je snáď každému jasné. Odporúčame vsadiť na korenisté jedlá, ktoré rýchlejšie spaľujú kalórie a navodzujú pocit sýtosti. Kapsaicín, ktorý obsahujú chilli papričky, znižuje pocit hladu a zvyšuje spaľovanie kalórií.

Pri cvičení využite váhu vlastného tela.
Väčšina z nás nadobúda dojem, že čím väčší stroj v posilňovni, alebo čím ťažšia činka, tým rýchlejšie sa dostaví výsledok. Len málokto uprednostňuje cvičenie s váhou vlastného tela oproti strojom a činkám. Ak si všimnete profesionálnych trénerov, tí zväčša mučia svojich zverencov cvikmi, kde používajú vlastnú váhu. Efektivita tohto cvičenia je vyššia a výsledok ja skôr viditeľný. Netrénujte zbytočne dlho, dávajte si dôraz na krátke prestávky. Kvalitný tréning má väčší efekt než umelo predlžovaný čas strávený v posilňovni.

Pre úspešné chudnutie potrebujete aj kondíciu.
Na zhodenie nadbytočných kíl musíte do svojho cvičiaceho plánu zaradiť aj kardio cvičenia, aby ste nabrali kondíciu. Vytúženú postavu budete mať rýchlejšie, ak budete cvičiť aeróbne cvičenia. Najúčinnejší je beh, ktorý nie však každého baví. S aerobnými cvičeniami budú výsledky lepšie a docielené rýchlejšie.

Len trpezlivosť vám prinesie úspech.
Toto je pravidlo na ktoré všetci zabúdame. Aby sme mali lepšie postavu, ktorá nám vydrží dlhodobo, musíme robiť pokroky postupne. Vydržať je pravidlo, ktoré vám pomôže schudnúť. Môže sa stať, že neschudnete ani napriek tomu, že obmedzíte príjem potravy a cvičíte, prípadne, že sa chudnutie zastaví. To je len kritické obdobie, kedy väčšina ľudí stráca trpezlivosť. Cez túto fázu sa prenesiete len so silnou vôľou. Pamätajte na to, že vaše úsilie bude odmenené a výsledky budú viditeľné. 

Samozrejme, dôležité je správne sa stravovať! Po zapojení sa do nášho programu na chudnutie môžete získať jedálne lístky a recepty na chudnutie

Schudnete bez tabletiek a prípravkov na chudnutie. 

SCHUDNITE ZMENOU STRAVOVANIA

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE, (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY