Chudnutie RÝCHLO SCHUDNÚŤ 5 KG ZA TÝŽDEŇ.

19.01.2018 09:55

Rýchle chudnutie väčšinou na začiatku znamená to, že sa vám odvodňuje telo. Strácate vodu, váha klesá. No od podkožných tukov veľmi nechudnete. Rýchle chudnutie môže znamenať aj to, že strácate svalovinu, Vaše telo je stále mľandravejšie. Tuk bohužiaľ odoláva najlepšie a najdlhšie.

Potrebujete rýchlo schudnúť 5 kg za týždeň, či nebodaj 20 kg za mesiac? Hľadáte diétu na takéto rýchle chudnutie? Riešenie je jednoduché. Váš jedálny lístok na rýchle chudnutie môže pozostávať len z pitia tekutín a konzumácie nadmerného množstva zeleniny a menej kalorického ovocia. Neskôr môžete pridať malé množstvá duseného mäsa (hlavne kuracie, hovädzie a ryby) a nízkotučných mliečnych výrobkov. Takto určite schudnete. Ale čo na to povie vaše telo. To bude z takejto drastickej níkokaloricke diéty úplne zničené a vy si určite zhoršíte svoj metabolizmus. Úporne zhodené kilá sa vo väčšine prípadov ďaleko rýchlejšie vrátia a vy budete mať na tele nalepených ešte viacej tukov. Nasleduje sklamanie a o pár mesiacov hľadáte ďalšiu diétu. Práve preto je rýchle chudnutie už vopred odsúdené na neúspech. Stačí, aby ste skončili stresujúcu diétu a váha letí nahor. Reálne a zdraviu neškodiace tempo chudnutia je 3 až 6 kíl mesačne.

Ako postupovať počas chudnutia, aby sa vám zhodené kilá nevrátili.

Absolútna väčšina ľudí sa pokúša schudnúť tak, že pre chudnutie sú ochotní spraviť len niečo veľmi jednoduché. Bez toho, že by sa zaujímali o podrobnosti a návody na správne chudnutie. Je logické, že práve preto takéto pokusy končia úplným fiaskom. Zákonite sa  po krátkodobom schudnutí o 5 až 10 kíl dostavuje opätovné priberanie. Áno je tu preslávený jojo efekt nevhodného chudnutia.

Tuční ľudia sú netrpezliví a nie sú zvedaví na nejaké teoretizovanie. Chcú jednoduchý návod bez toho, aby niečo zmenili v prístupe k svojej životospráve či stravovaniu. No schudnúť a udržať si hmotnosť máte šancu až potom, keď sa zoznámite s problémom obezity a postupne sa stanete tak trochu odborníkmi na výživu. A navyše budete tieto poznatky uplatňovať. Je to ťažké. Chudnutie je ťažké a nie každý to dokáže. Takže ak chcete vedieť jednou vetou aký postup zvoliť, keď chcete schudnúť, tak táto znie nasledovne:  Jedzte, pite a  hýbte sa ináč ako doteraz, zaujímajte sa a uplatňujte zásady správnej životosprávy a stravovania.  Jedzte vysokoobjemnú, nízkotučnú stravu a cvičte v aeróbnom pásme zaťaženia.  Ak sa o svoju obezitu nebudete starať, doživotne budete tučnieť. Ak zvládnete zmenu životného štýlu, schudnete. Ale táto zmena musí byť doživotná. Inak sa opätovne vraciate k nepríjemnú výsledku, obezita a nadváha je súčasťou Vášho života.

Prísny redukčný program umožňuje zbaviť sa niekoľkých kilogramov v pomerne krátkom čase, no nikdy nemôže dobre fungovať, pretože po jeho skončení sa vrátite k svojim pôvodným zvykom a nadváha sa vráti. Neraz aj s prírastkom. K peknej postave vedie iba jediná správna cesta, osvojiť si princípy zdravého a racionálneho stravovania s dostatkom pohybu.

Ponúkame vám jedálny lístok na rýchlejšie chudnutie, ktorý by ste mali dodržiavať len krátku dobu.Musíte však dodržať mínusovú kalorickú bilanciu, teda zjesť toho menej ako je váš výdaj energie. Koľko kalórií by ste mali zjesť zistíte z analýzy vašej postavy. Aby ste nehladovali, tak vaša strava by mala mať vhodné zloženie z výživového hľadiska, napríkla by ste mali konzumovať dostatok bielkovín i tekutín. Recepty na prípravu jedál, ktoré sú súčasťou tohto jedálneho lístka sú zvýraznené podčiarknuté (kliknite na ne).

Pondelok

Raňajky

Ideálne sa ráno naštartujeme pohárom vlažnej vody s pár kvapkami citrónu. Dodá nám potrebné tekutiny i vitamín C. Po 5 minútach si dáme  nízkotučnú zakysanku alebo biely nízkotučný jogurt. Celozrnné rožky (samozrejme zjeme iba jeden). Až teraz si dáme vytúženú kávu, najlepšie instantnú bez cukru.

Desiata

Čas obeda je ďaleko a v žalúdku vám škvŕka? Dajte si 2 pomaranče a 4 kúsky mandlí (dodajú telu prepotrebný vápnik a dokonca je ľahšie stráviteľný, než z mlieka). Nezabudnite veľa piť. Hlad je zväčša prezlečený smäd! Voda, jemná minerálka, či bylinkový čaj sú ideálne.

Obed

Zabudnite na "knedlo-vepřo-zelo" v jedálni. Odskočme si do reštaurácie na čerstvý zeleninový šalát. Keď nám to čas ani financie nedovolia, urobme si šalát doma. Výhodou je, že ho nemusíme prihrievať. Na prvý deň je vhodný Grécky šalát. Šalát áno, ale žiadne biele pečivo!!! Ak chudneme, obmedzujeme príjem ochudobnených potravín. Otruby v celozrnnej múke nám pomôžu pri trávení. Takže si dáme jeden celozrnný rožok, alebo krajec celozrnného chleba. Nie toho prifarbeného kávou. Nezabúdame na pohár vody asi 15 minút pred jedlom. Trochu nám zaplní žalúdok a nezjeme toľko ako bežne.  Dobre prežúvame a vychutnávame si všetky chute.

Olovrant

Dajte si citrusový plod (grep, mandarínka, pomaranč), resp. pri väčšom hlade banán pokrájaný na kolieska a pokvapkaný medom. Nezabúdame stále piť!

Večera

Opäť si dáme pohár vody asi 15 minút pred večerou. Kuracie prsia na bylinkách a ako príloha Šalát z čínskej kapusty a kukurice ale bez syra.

Utorok

Raňajky

Opäť začneme deň pohárom vlažnej vody s citrónom. Dnes bude veľmi chutný celozrnný chlieb a  Mrkva s petržlenovou vňaťou.

Desiata

2 mandarínky a 4 kúsky mandlí. Nezabúdame veľa piť!

Obed

Pohár vody a o 15 minút vám bude tuniakový šalát chutiť perfektne. Aj zasýti aj nám dodá všetko čo potrebujeme. Ak si trúfame, môžeme si ho dať bez vajíčka, len s tuniakom. Samozrejme zajedáme celozrnným rožkom alebo krajcom chlebíka. Naďalej pijeme!!!

Olovrant

Dajte si nízkotučný jogurt zmiešaný s pšeničnými klíčkami (sú úžasne sladké), ktoré si  pripravíme s časovým predstihom. Klíčky

Večera

Nezabudnime na pohár vody. Po 15 minútach si pochutnáme na Pšenovej kaši s dusenou zeleninou.

Streda

Raňajky

Pohár vlažnej vody s citrónom. Dva extrudované kukuričné chlebíky a Karfiolová nátierka. Potom môže prísť na radu i káva.

Desiata

2 jablká a 4 kúsky lieskových orieškov. Nezabúdame stále na nápoje - bylinkové čaje či minerálku. Nalievame sa dostatočne a nebudeme cítiť hlad.

Obed

Pohár vody pred jedlom. Fazuľovo paradajkový šalát bude chutiť s celozrnným pečivom. Je sýty a veľká farebná fazuľa chutí tak trochu ako gaštany.

Olovrant

Opäť citrusy alebo banán. Tentoraz len sám. Veď pijeme dostatočne na to, aby sme mali plné bruško.

Večera

15 minút pred večerou si dáme pohár vody. Na večeru bude Zelerovo-zemiaková polievka. Ak budeme mať vlčí hlad môžeme ju zajedať 1 krajcom celozrnného chleba. No vieme dobre, že keď pijeme, asi ho potrebovať nebudeme.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Štvrtok

Raňajky

Ako vždy pohár vlažnej vody s citrónom. Brokolicová nátierka na celozrnnom pečive pripravená večer predtým.

Desiata

2 pomaranče a 1/2 hrste lúpaných slnečnicových semienok.

Obed

Pohár vody a o 15 minút si dáme Cícerový šalát s celozrnným pečivom.

Olovrant

5 plátkov sušeného ananásu. Stále medzi jedlom pijeme. Oplatí sa investovať do kvalitných ovocných čajov. Aj neosladené chutia zaujímavo a osviežujú.

Večera

Pohár vody a po 15-tich minútach Paradajková diétna polievka s diétnymi suchármi. Krásne chrumkajú.

Piatok

Raňajky

Pohár vlažnej vody s citrónom.   Müssli s 2 lyžicami nízkotučného bieleho jogurtu.

Desiata

Strapec hrozna, alebo iného bobuľovitého ovocia, 4 kúsky lieskových orieškov.

Obed

Pohár vody. Mrkvovo-zelerový šalát s čínskou kapustou a celozrnné pečivo

Olovrant

Banán a 4 kúsky lieskových orieškov. Nezabúdame na nápoje. Treba piť priebežne, len nie hneď za jedlom.

Večera

Pohár vody. 15 minút na to na suchej panvici opečené tenké pásiky morčacieho mäsa ochutené tymiánom a pokvapkané rastlinným olejom. K tomu si ako prílohu dáme  Mrkvový šalát s pomarančom.

Sobota

Raňajky

Pohár vlažnej vody s citrónom. Krajec celozrnného chleba s Tuniakovou nátierkou.

Desiata

2 jablká a 5 kúskov vlašských orechov.

Obed

Pohár vody. Po 15-tich minútach si dáme šalát  Paradajkovo-fazuľkový šalát so šampiňónmi s celozrnným pečivom.

Olovrant

Nízkotučný biely jogurt ochutený lyžičkou medu a práškovou škoricou.

Večera

Pohár vody a 15 minút na to Penne s brokolicovou omáčkou.

Nedeľa

 Raňajky

Pohár vlažnej vody s citrónom. Celozrnné pečivo s nátierkou z Tofu s cícerovými klíčkami.

Desiata

2 pomaranče a 5 kúskov mandlí. Opäť pripomínam dopĺňanie tekutín.

Obed

15 minút pred jedlom pohár vody. Cestovinový šalát s čínskou kapustou.

Olovrant

Biely jogurt zmiešaný so pšeničnými klíčkami -  Klíčky. Nezabúdajme, aké sú sladké a zdravé.

Večera

Pohár vody a 15 minút na to Halušky s kyslou kapustou 

V prípade, že pocítite veľký hlad, tak vám doporučujem zasýtiť sa  bielkovinami (najvhodnejšia je sója vo forme granúl, ktorú si môžete zamiešať do pripravovaného jedla). Jedálny lístok si môžete obmieňať. Množstvo skonzumovaných jedál je závislé od pohlavia, výšky a tipu postavy a vašej váhy. Keď chcete rýchlo schudnúť tak v každom prípade zapojte do svojho denného režimu dostatok pohybu.

Keď chcete schudnúť natrvalo a bez hladu, detoxikovať a zlepšiť stav svojho organizmu a metabolizmus,zapojte sa do našich programov.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY