Chudnutie Prečo je ŠOŠOVICA vynikajúcim DIÉTNYM JEDLOM.

20.03.2017 05:14

Keď chcete schudnúť, určite zaraďte šošovicu do svojho jedálneho lístka aj niekoľkokrát za týždeň.

Obrovskou výhodou šošovice pri chudnutí je jej ľahká dostupnosť, nízka cena a obrovské množstvo spôsobov na prípravu jedla.

Šošovica obsahuje veľa bielkovín a je výbornou potravinou na chudnutie. Šošovica obsahuje veľké množstvo výživných látok, vitamínov a minerálov a malý obsah nasýtených tukov a cukrov.

Šošovica výborne prečisťuje črevá, zvyšuje množstvo dobrých baktérií v tráviacej sústave, pôsobí preventívne proti jojo efektu.

Šošovica je vysoko koncentrovaná potravina, voda v nej tvorí len 11,2% hmotnosti. To z nej robí vynikajúci zdroj energie, ktorej väčšina  pochádza z bielkovín a uhľohydrátov, pretože šošovica neobsahuje prakticky žiadny tuk. Šošovica patrí medzi strukoviny.

Šošovica má nízky glykemický index, zasýti vás na dlhšiu dobu, nebudete sa prejedať. Receptov na chudnutie so šošovicou je veľké množstvo, dá sa kombinovať s mnohými potravinami.

Výhodou šošovice pri chudnutí je aj skutočnosť, že obsahuje aj nestráviteľný škrob, ktorý prispieva k negatívnej kalorickej bilancii jedla so šošovicou. Keď zjete jedlo na šošovicovom základe, nemali by ste pribrať. Podmienkou však je, že k šošovici nebudete mať kaloricky výdatnú prílohu.

Šošovica obsahuje trikrát viac vápnika než obilniny a sedemkrát viac železa ako špenát. Zo všetkých strukovín je šošovica najbohatšia na bielkoviny, ktoré sú pri chudnutí nepostrádateľné a obsahuje aj najmenej tukov. Na rozdiel od fazule je ľahšie stráviteľná, obsahuje menej trieslovín.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Šošovica svojím veľkým bielkovinovým obsahom doslova pomáha vymieňať telesné tuky za svaly, ktoré na svoj rast potrebujú hlavne bielkoviny.

Šošovica je pre chudnutie vynikajúcou potravinou. Keď chcete chudnúť, začnite využívať jej ideálne zloženie v podobe dostatku vlákniny, bielkovín a ďalších zložiek na zastavenie tvorby tuku a cholesterolu v tele.

Spôsob prípravy a využitia šošovice pri chudnutí.

Varená
Takto upravená sa jedáva najčastejšie. Teplom celulózové vlákna mäknú a lámu sa, následkom čoho sú ľahšie stráviteľné. Takisto sa pri tom ničí lektín /toxický proteín/, ktorý sa nachádza vo všetkých surových strukovinách. Dobré je šošovicu pred varením namočiť na niekoľko hodín do studenej vody.
Pyré
Odporúča sa pri jeho príprave odstrániť šupku, ktorá obsahuje nestráviteľné polysacharidy a spôsobuje v črevách nadúvanie. Pyré je potom nielen lahodné, ale pre žalúdok aj ľahšie spracovateľné než celá  šošovica.
Múka
Používa sa v severnej Afrike a v niektorých krajinách Ázie. Kvôli zvýšeniu obsahu potravinových proteínov sa mieša s obilnými múkami.
Aké zdravotné problémy vám pomôže odstraňovať šošovica.  
Anémia
Šošovica je výborným zdrojom železa, pretože ho dodáva 9mgú100g. Má ho oveľa viac ako mäso a vajcia. Okrem železa poskytuje aj veľké množstvo iných živín, ktoré pôsobia na tvorbu erytrocytov: folátov a medi.
Zápcha
Vysoký obsah vlákniny v šošovici podporuje peristaltiku čriev.
Cukrovka
Hoci je šošovica bohatá na uhľohydráty, jej atómy glukózy sa uvoľňujú v črevách pomaly a nevyvolávajú náhle zvýšenie hladiny cukrov v krvi. Predošlé domnienky sa nepotvrdili, padli teda aj všetky zákazy a šošovica sa pri diabetickej diéte konečne zaradila medzi všetky ostatné strukoviny.
Zvýšený cholesterol
Vláknina zo šošovice zbiera cholesterol z iných potravín a takisto aj žlčové kyseliny a pomáha pri ich vylučovaní stolicou. Preto je konzumácia šošovice vhodná pri stravovacom režime zameranom na zníženie cholesterolu v krvi.
Aké živiny obsahuje šošovica

V 1 kg šošovice sa nachádza

                             Obsah v g:

            Voda               118

            Bielkoviny        236

            Lipidy-tuky       14

            Sacharidy         562

            Vláknina            39

            Minerály:     Obsah v mg:

            Draslík           6190

            Fosfor            3580

            Horčík             700

            Vápnik             560

            Železo               61

            Sodík                40

            Vitamíny:   Obsah v mg:

            A                          1

            B1                     4.3

            B2                     2.6

            Niacín                 22

Výživné a chutné recepty so šošovicou, ktoré sú vhodné na chudnutie.

Ryba na šošovici

Prísady: 1 paradajka, 1 paprika, hrášok a kukurica z konzervy, 2 strúčiky cesnaku, 60 g šošovice, zeleninový vývar, 100 g rybieho filé (tuniaka), 2 PL olivového oleja, na špičku noža morskej soli, čierne korenie.
Postup: Paradajku a papriku nakrájajte. Hrášok a kukuricu nechajte odkvapkať. Šošovicu uvarte vo vode, do ktorej ste roztlačili cesnak. Rybu alebo filé osoľte a okoreňte. Ak si ju nemôžete ugrilovať, tak ju poprášte múkou a prudko opražte na oleji. Šošovicu a zeleninu dajte na panvicu, podlejte vývarom a chvíľu duste. Rybu podávajte so šošovicovo-zeleninovou zmesou.

 

Ryža so šošovicou

Prísady: 60 g šošovice, 75 g pestrofarebnej ryže, 1 paradajka, olej, soľ, bylinky alebo korenie na dochutenie.
Postup: Ryžu a šošovicu uvarte podľa návodu v osolenej vode. Po dovarení šošovicu sceďte, zmiešajte s ryžou a nadrobno posekanou paradajkou. Dochuťte bylinkami alebo korením.

 

Tuniakový šalát so šošovicou

Prísady: 1 konzerva tuniaka vo vlastnej šťave, 70 g šošovice, 1 mrkva, 1 pór, 1 ČL olivového oleja, soľ.
Postup: Šošovicu uvarte a nechajte vychladnúť. Tuniaka nechajte odkvapkať. Pór a uvarenú mrkvu nakrájajte nadrobno. Všetky suroviny zmiešajte, pokvapkajte olejom a dochuťte.

 

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY