Chudnutie Prečo a aký OLOVRANT jesť, keď chcete SCHUDNÚŤ.

15.03.2017 09:40

Najľahšie a najrýchlejšie sa priberá večer a v noci. Pred tým ako si dáte večeru, zjedzte zdravý, sýty a nezaťažujúci olovrant. V zostávajúcej časti dňa sa potom nebudete prejedať, zabránite nočnému vyjedaniu chladničky, a čo je hlavné, budete chudnúť.

Olovrant by mal tvoriť cca 10 až 15 % z vášho denného energetického a výživového príjmu stravy.

Vhodnosť a potravinové zloženie olovrantu záleží od viacerých faktorov. Od vášho metabolizmu, fyzických aktivít počas dňa i od zdravotného stavu.

Príprava olovrantu by vás v žiadnom prípade nemala časovo príliš zaťažovať. Existuje veľa možností ako si pripraviť olovrant pomerne rýchlo a pritom zdravo.

Vhodný olovrant sa výrazne podieľa na tom, aby ste si udržali vyrovnanú hladinu krvného cukru. Keď neolovrantujete, zníži sa hladina cukru v krvi. Vzniká stav, ktorý sa volá hypoglykémia s príznakmi ako únava, poruchy sústredenia, zhoršenie nálady, bolesti hlavy. Hypoglykémiou zasiahnutý organizmus doslova baží po nezdravých sladkých a slaných potravinách, ktoré sú vysoko kalorické a s minimom živín. Po ich skonzumovaní sa vám hlad rýchlo vráti späť. Priberáte. Zdravý olovrant môže týmto nežiaducim stavom zabrániť. 

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Olovrant je dôležité jedlo medzi obedom a večerou. Nerobte chyby a nedajte sa zlákať príliš jednoduchými riešeniami olovrantu. Možno aj vy ihneď po návrate z práce ako prvé otvoríte chladničku a začnete hľadať, čo dobré si dáte pod zub. Takýto prístup vám rýchlo znehodnotí predchádzajúce výsledky pri chudnutí.

Dajte si pozor, len samotné ovocie vám ani pri chudnutí na olovrant nestačí. Veľa ľudí má po ňom ešte väčší hlad než pred jeho zjedením. Ovocie totiž neobsahuje tuk a ani bielkoviny, takže vás nemôže dostatočne zasýtiť, ale naopak dokáže stimulovať trávenie. Z toho dôvodu je vhodné pridať k ovociu jogurt a cereálie.

Výber olovrantu ovplyvňuje aj to, čo ste jedli dopoludnia. Ak vaša strava dopoludnia neobsahovala vhodné sacharidy, tak vám budú neskôr chýbať a vy sa to budete nevedomky snažiť dohnať večerným prejedaním.

Čo si dať na olovrant, príklady vhodnej stravy na olovrant, aby ste sa večer neprejedali.  

Celozrnné pečivo a tuniak
Dôležité je celozrnné pečivo, ktoré má málo alebo žiadnu soľ a stačí vám k nemu neveľká porcia tuniaka. Nedochucujte majonézou. Tuniak a vláknina z celozrnného pečiva je skvelý olovrant, pretože telu poskytnete aj zdraviu prospešné omega-3 mastné kyseliny.

Kurací šalát
Porcia by mala byť čo najmenšia a z chudého mäsa, nakoľko ešte budete večerať. Kúsky kuraťa neobaľujte, opečte ho len na panvici alebo uduste. Pridajte listovú zeleninu, do ktorej ho po opečení môžete zabaliť.

Jogurt so zeleninou alebo ovocím

Vytvorte si svoj zdravý olovrant.  Mliečne výrobky sú dobrým zdrojom kompletných bielkovín. Mlieko a mliečne dezerty a jogurty sú dobré možnosti pre rýchle a zdravé olovrantové občerstvenie. Jogurtom so zeleninou alebo ovocím dáte svojmu telu ďalšie dôležité živiny. Zelenina i ovocie (hlavne ich obsah vlákniny) vám v noci prečistí črevo, aby ste nemali ráno problémy s vyprázdňovaním. 

Zelenina
Čerstvá zelenina s ľahkým syrom a dressingom je tiež výborný výber na olovrant. Snažte sa nakupovať skôr lokálnu zeleninu. Je to zdravý a najmenej nákladný spôsob. Môžete si zeleninu dať aj zmraziť. Jedna šálka akýchkoľvek domácich zemiakov alebo zeleninová polievka s plátkom chleba je výdatná a zdravá voľba. Ak máte odšťavovač, môžete si zjesť kvalitnú dávku čistej zeleninovej šťavy, ktorá má nízky obsah sodíka.

Ovocie
Ovocie je nielen zdravá desiata, ale môže byť aj vhodným ľahkým olovrantom. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si sortiment ovocia, ktoré nie je príliš sladké, aby ste v noci nemali chute na čokoládu.

Ovocné koktaily
Sú taktiež dobrým spôsobom, ako dostanete po obede do tela vitamíny. Vyberte si svoje obľúbené ovocie, dajte ho do mixéra s trochou ľadu, pridajte nízkotučný jogurt. 

Na olovrant nejedzte kalorické jedlá, doporučenia k stravovaniu v stánkoch rýchleho občerstvenia.

Obézni ľudia často konzumujú hotové jedlá a polotovary. Návšteva rôznych stánkov s rýchlym, pritom však kalorickým občerstvením je symbolom modernej doby. Keď si občas doprajete takéto olovrantové menu, nezabudnite na niektoré principiálne doporučenia.

  • Pozorne si prezrite ponukové menu a poriadne si premyslite, čo si vyberiete. Venujte dostatočnú pozornosť opisu jedla v menu. Mali by ste sa vyhnúť jedlám, ktoré sú opísané ako obalené v strúhanke, vyprážané na masle, do chrumkava, vrúbkovane alebo v smotanovej omáčke, pretože tieto zvyknú mať vysoký obsah kalórií, nezdravých tukov a soli. Vyberte si chudšie mäso a jedlá s porciou zeleniny.
  • Pri výbere z menu si dajte pozor, aby šalát, ktorý si objednávate, neobsahoval tučný dressing. Vypýtajte si jedlo bez majonézy alebo dressingu, ktoré si potom môžete pridať sami podľa chuti a v rozumnom množstve.
  • Dajte si pozor na veľkosť porcie. Vyberte si menšiu porciu jedla a objednajte si k nej šalát namiesto hranolkov.   
  • Vyhni sa lacným bufetom. Je väčšia šanca, že sa tam prejete, keďže jedlo je tam lacnejšie ale kalorickejšie. Bufetový šalát dokonca obsahuje veľké množstvo skrytých kalórií v dressingu.  
  • Jedlo nedosoľujte. Väčšina „fast foodových“ stánkov a reštaurácií zvykne podávať jedlá s vysokým obsahom sodíka, ktorý je hlavným prispievateľom vysokého krvného tlaku.
  • Pite vodu súčasne s konzumáciou svojho jedla. Sladené malinovky sú veľkým zdrojom skrytých kalórií. Veľká kola obsahuje až 400 kalórií a nemá žiadnu výživovú hodnotu. Vyskúšajte pridať si kúsok citróna do vody.   
  • Niektoré z jedál v menu môžu byť skutočne zdravé, ak sa pripravia iným spôsobom. Vypýtajte si porciu zeleniny bez priameho pridania akejkoľvek omáčky. Vypýtajte si olivový olej a ocot a pridajte si ich do svojho šalátu alebo si objednajte svoj obľúbený dressing osobitne a pridaj si sám toľko, koľko potrebujete. Ak je vaše obľúbené jedlo vyprážané alebo pripravované na masle alebo oleji, opýtajte sa, či by ho mohli pripraviť na grile (na rošte) alebo udusiť.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY