Chudnutie Kedy vám ČAJ na CHUDNUTIE môže pomôcť SCHUDNÚŤ.

23.02.2017 01:55

Čaje na chudnutie v určitých prípadoch podporia váš metabolizmus, zmiernia pocit hladu, pomôžu tráveniu a vyplavia z vášho tela škodliviny. Preto používajte čaje pri chudnutí hlavne ako podporný prostriedok na chudnutie, vďaka ktorému budete mať lepší pitný režim a telu dodáte aj potrebné vitamíny a minerály.

ČAJE na CHUDNUTIE sa pre mnohých stávajú posledným východiskom na chudnutie.

Čaje na chudnutie vám môžu pomôcť zlepšiť podmienky vášho organizmu na účinnejšie spaľovanie tukových zásob. Avšak len pri nižšej nadváhe.

Keď chcete schudnúť, mali by ste určite vyradiť zo svojho jedálneho lístka mastné a ťažké jedlá, údeniny, biele pečivo a vaječné cestoviny, konzervy či tučné mliečne výrobky. Sladidlá ako cukor, med či umelé sladidlá nepoužívajte. Radšej si do čaju vhoďte škoricu, zázvorový prášok, citrónovú kôru alebo mätu. Jednoducho pozitívne zmeňte svoje stravovacie návyky.

Kedy pitie čaju na chudnutie zlepšuje chudnutie.

Čaje na chudnutie môžete popíjať na zlepšenie chute. Pomôžu vám aj z toho dôvodu, že obsahujú antioxidanty a taktiež menej agresívne pôsobiaci kofeín ako kofeín z kávy. Ale to je tak u väčšiny chudnúcich čajov asi všetko, čo vám čaj na chudnutie môže poskytnúť.

O dôležitosti správneho pitného režimu v období odstraňovania nadváhy nemožno pochybovať, napriek tomu ho mnohí chudnúci veľmi podceňujú. Možno ste museli kvôli chudnutiu obmedziť pitie svojich obľúbených (väčšinou sladených) nápojov, je tu však pre vás dobrá správa, pri chudnutí sa osvedčili rôzne druhy čajov, ktoré tento proces pozitívne ovplyvňujú. Minimálne dodáte telu viac tekutín. Už po tisícročia sa užívajú čaje, ktoré môžu človeku pomôcť pri chudnutí a majú mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Avšak len čaj sám o sebe, za vás neschudne a nerozpustí tukové zásoby, ktoré ste si za dlhú dobu nazbierali, preto používajte čaje pri chudnutí len ako podporný prostriedok, vďaka ktorému budete mať vyrovnaný pitný režim.

Pitie  čajov na chudnutie nie je prostriedok, pomocou ktorého natrvalo schudnete. Musíte si uvedomiť, že bez úpravy jedálneho lístka a primeranej pohybovej aktivity chudnúť nebudete, aj keby ste denne vypili z týchto čajov litre. Tiež nesmiete byť sklamaní, ak u niekoho zaberie čaj na chudnutie viac ako u vás, každý z nás má totiž inak nastavený metabolizmus, a tak tieto prírodné prostriedky nemožno kvôli tomu ani zatracovať, ani oslavovať ako zázračné nápoje na chudnutie.

Čaje na chudnutie vám môžu pomôcť schudnúť rýchlejšie, môžu vám chudnutie čiastočne zjednodušiť.  .

Čaj na chudnutie za vás neschudne, ak sa budete napchávať čipsami, hranolkami alebo hamburgermi.

Ako pôsobia čaje na chudnutie, kedy podporujú chudnutie.

Obsahujú kofeín a iné účinné látky, ktoré dokážu mierne povzbudiť organizmus, zvýšiť krvný tlak, zrýchliť činnosť srdca, čiže zrýchliť metabolizmus a teda aj energetický výdaj. To sú aspekty, ktoré by mohli chudnutie ovplyvniť vtedy ak:

  • nepijete kávu ani iné povzbudzovacie prostriedky
  • jedávate takmer toľko, koľko potrebujete, alebo len o veľmi málo viac
  • ste ochotní nabudenie organizmu spôsobené čajom premeniť na aktívny pohyb.

Pri dodržiavaní takýchto zásad by vám čaj na chudnutie mal pomôcť tým, že by malým zvýšením energetickej spotreby vám pomohol spotrebovať práve to málo jedla navyše, ktoré jedávate. Takže takéto chudnutie je možné u pohodlných ľudí s nadváhou skôr teoreticky, ako prakticky, nakoľko :

  • povzbudení kofeínom síce nabudíme telo k chudnutiu, ale zostaneme za pracovným stolom, pri počítači. Povzbudení, ale bez pohybu.
  • jedávame oveľa, naozaj oveľa viac, ako potrebujeme. Čaj na chudnutie nemá šancu radikálne ovplyvniť obrovskú nadspotrebu kalórií.

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Ktoré čaje na chudnutie sa väčšinou využívajú na chudnutie.

Výborný zelený čaj
Zelený čaj je ideálny na raňajky. Vďaka svojmu kofeínovému zloženiu naštartuje vašu látkovú premenu a pritom neuškodí srdcu. Zalievajte ho vždy vriacou vodou. Vysoký obsah mangánu začne odbúravať vaše tukové zásoby. Vitamín B zasa pôsobí močopudne. Okrem toho, zelený čaj obsahuje nadmieru antioxidantov, ktoré pomáhajú z tela vylučovať škodlivé toxíny. Pitie zeleného čaju by tak mohlo byť vašim rituálom nielen počas redukčnej diéty. Stavte však na kvalitu a sypané čaje z čajovní skôr, než vrecúškové.

Zoštíhľujúca žihľava
Natrhali ste si a nasušili žihľavové listy? Potom ste spravili prvý krok k štíhlejšej postave a zdravšiemu organizmu. Je známe, že žihľava podporuje metabolizmus, poradí si s alergiami, účinne bojuje proti anémii a bolestiam hlavy, či žlčníka  a je výborná aj pri prechladnutiach a nádchach, čo zvlášť v sychravom počasí iste oceníte. Žihľavové lístky sparte a čaj popíjajte v priebehu dňa. Odvar môžete použiť aj na opláchnutie pokožky hlavy po umytí.

Mätový čaj osvieži
Azda niet diéty, kde by neodporúčali popíjať celý deň lahodný mätový čaj. Čaj z čerstvej mäty je taký lahodný, že ho nemusíte dochucovať ani sladidlami. Mäta podporuje trávenie, zbaví vás plynatosti aj žalúdočných kŕčov, a zvlášť pre pozitívny vplyv na zdravie žalúdka je veľmi cenená. Pozor však, môže vyvolávať chuť do jedla, ale s kvapkou citrónu či ríbezľovej šťavy skôr hlad zaženie.

Pu-erh
Medzi jeden z najznámejších čajov odporúčaných pri redukcii hmotnosti patrí čaj Pu-erh. Má chuť, ktorá nevyhovuje každému. Hovorí sa, že čím je tento čaj starší, tým je vzácnejší. Nejde však len o jeho vek, ale hlavne účinky. Má veľmi nízky obsah kofeínu, avšak obsahuje množstvo minerálov (zinok, železo, horčík, vápnik),  stopových prvkov (selén, zinok a mangán) a tiež vitamíny. Odporúča sa piť pri chudnutí, môžete si z neho dať šálku pred každým jedlom. Ak chudnete a jeho chuť vám nevyhovuje, nemali by ste ho sladiť cukrom, v obchodoch ho dostanete s rôznymi arómami, ktoré prekrývajú špecifickú chuť čaju. Jeho pitie sa ale odporúča aj tým, čo nechcú schudnúť, ale len si  prečistiť organizmus. Medzi tzv. zázračné účinky čaju totiž patrí aj jeho schopnosť prečistiť črevá, detoxifikovať, zlepšiť koncentráciu a celkovo zlepšiť zdravotný stav.

Maté

Tento čaj sa získava z lístkov cezmíny a je bohatý na vitamíny B, C a ďalšie minerálny látky. Je ideálny, ak vás prepadne nečakaný hlad. Je vynikajúcim prostriedkom detoxikácie organizmu, upravuje trávenie, napríklad zápchu, a znižuje prílišnú chuť do jedla.

Rooibos
Čaj rooibos obsahuje mnoho minerálov a vitamínov, avšak na rozdiel od klasických čajov nemá v sebe kofeín. I napriek tomu vie vynikajúco osviežiť, je antidepresívny, močopudný, pomáha pri diétach, zlom trávení, znižuje hladinu cukru v krvi aj vysoký krvný tlak a zvnútra priaznivo vplýva na našu pleť. Vysoké množstvo flavonoidov z neho robí vynikajúci antioxidant, čím pomáha pleti ostať dlhšie mladšou a sviežejšou. Uspokojí váš mlsný jazýček a ochráni pred zbytočným naberaním kalórií.

Brezový čaj

Čaj z brezových listov vyplaví prebytočnú vodu z vášho tela. Okrem toho, ak máte okrúhle nafúknuté bruško, budete ho mať zase ploché. Ešte zázračnejšie bude pôsobiť tento čaj, ak ho zmiešate so šalviou alebo žihľavou. Táto zmes je však horkastá, a preto nechutí všetkým. Brezový čaj pomáha vylučovať z tela balastné látky, priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene a skladbu črevnej mikroflóry.

Ďalšie bylinkové čaje
Bylinné zmesi na chudnutie obsahujú zvyčajne rôzne druhy bylín a čaj je potrebné piť niekoľko krát denne. Efektom týchto čajov je to, že zrýchľujú vylučovanie, takže pri ich pravidelnom pití môžete počítať s viacerými rýchlymi cestami na toaletu, niektorí ľudia ich však nepijú vôbec, pretože pri ich konzumácii majú neustály pocit ako pri hnačke. V rozumnej miere by vám však nemali uškodiť. Kamilkový čaj – uvoľňuje kŕče, pomáha regulovať trávenie.
Šalviový čaj - posilňuje látkovú premenu a nervový systém.
Nevädzový čaj - upokojuje sliznicu v žalúdku a črevách, pomáha odvodňovaniu.
Nechtíkový čaj  - podporuje látkovú premenu a zvyšuje spotrebu energie.

Dôležitá je správna príprava čaju
Najdôležitejšou zložkou pripraveného čaju je samozrejme voda. Mala by byť mäkká a bez uhličitanu vápenatého, aby sa chuť čaju naplno rozvinula. Namiesto vody z vodovodu môžete použiť aj stolovú vodu. Najlepšie je používať čerstvé lístky jednotlivých čajov či sypané čaje. Ak sa to inak nedá, môžete občas použiť aj čaj balený jednotlivo. Každý čaj lúhujte 3-5 minút. Výnimkou je brezový čaj, ktorý potrebuje až 10 minút, aby sa jeho látky dobre vylúhovali. Sladidlá ako cukor, med či umelé sladidlá nepoužívajte.

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY