Chudnutie HLADOVANIE nie je cestou k ŠTÍHLEJ POSTAVE.

26.10.2015 05:25

Prečo sa mnohým ľuďom s nadváhou nedarí schudnúť, ktorých stravovacích chýb sa pri výbere spôsobu chudnutia dopúšťajú najčastejšie.
Hladovanie je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako držať diétu bez akejkoľvek prípravy na chudnutie. 
Áno, váš mozog  vychádza z jednoduchej kauzality, keď ste jedli tak ste priberali, keď nebudete jesť, tak budete chudnúť. To je síce pravda, ale je to aj cesta k rýchlemu vyčerpaniu, strate motivácie a hlavne k návalom hladu, ktoré vás potom prinútia zjesť všetko, čo uvidíte.

Jedným za najväčších omylov je snaha schudnúť bez akejkoľvek zmeny životosprávy a stravovania. Väčšina z nás si predstavuje, že niekoľko týždňov bude držať diétu, rýchlo získa vysnívanú postavu a potom už opäť budete môcť zjesť vyprážaný rezeň s hranolkami a na záver sladký dezert. Pokiaľ nie ste na zmeny pripravení vo svojej mysli, vaše telo s vami spolupracovať nebude a vy neschudnete.

Hladovanie nie je cestou k zdravej štíhlej postave bez skúšania ďalších diét. Vo chvíli keď uvalíte na svoje telo tento prísny režim, prepne sa váš organizmus do šetriaceho metabolického režimu. Nedostatok kvalitnej stravy sa snaží vyriešiť tým, že sa zbavuje všetkého, čo potrebuje veľa energie. V našom organizme sú takýmto energetickým spotrebiteľom svaly. Ste chudší, ale nie o tuky.

Ak ste po drastickej hladovke zbadali istý úbytok na váhe, jednalo sa hlavne o stratu tekutín a svalovej hmoty. Vaše telo si totiž vzácny tuk, ako zdroj energie, sporí na horšie časy. Keďže ťažké časy pri hladovke nastávajú, telo siaha do tukových zásob až na konci chudnutia.

Klasickou chybou chudnutia je, keď prestanete večerať.  Ak nemáte neprekonateľné nervy, doslova nepredstaviteľnú výdrž odolávať hladu a nechodíte spať o ôsmej večer, potom radšej podobné nezmysly neskúšajte. Najmä ak o sebe viete, že rýchlo vyhladnete. Práve hlad spôsobí, že o siedmej budete nervózny, o ôsmej začnete poškuľovať po všetkom kalorickom a o pol desiatej skončíte po lupienkoch a troch krajcoch chleba s klobásou alebo slaninou.

Aj pri chudnutí si doprajte sýtu ale zdravú večeru. Mala by však byť ľahšia, aby ju telo rýchlejšie spálilo a vy ste dobre spali, a nemala by byť presýtená tukmi. Dobre vám spraví zeleninový šalát so syrom, šunkové rolky s paprikou, cuketové alebo baklažánové cestoviny, cottage cheese s krajcom čierneho chleba a vareným vajíčkom, ryba, kuracie prsia s bylinkami.

Úbytok svalstva nie je pre váš organizmus zdravý, tobôž nie prospešný. Práve z tohto dôvodu sa neuvážené hladovanie ako súčasť diéty neodporúča. Telu treba dodať pravidelnú  a vyváženú stravu, ktorá je energeticky nastavená na redukciu hmotnosti, tak aby nedošlo k podvýžive organizmu.

Častou chybou chudnutie je, že celkom vylúčite zo svojej stravy sladkosti. Neznamená to ale, že ich môžete jesť neobmedzene a všetky. Zákusky s krémom si doprajte len výnimočne, pri snahe o zníženie hmotnosti sú nevhodné. V lete vám aj tak viac budú chutiť ľahšie ovocné krémy, sorbety, vodové zmrzliny a jogurtové mrazené krémy. Skúste si odvyknúť od hryzenia čokoládových tyčiniek a spravte si zo sladkosti skôr odmenu.

Nevhodná strava a hladovanie vedie k žalúdočným problémom, k narušeniu črevnej mikroflóry, k oslabovaniu imunitného systému, k problémom s pokožkou, nechtami i vlasmi a je cestou k mnohým chronickým ochoreniam. Zvážte preto, či vám hladovka stojí za poškodené zdravie v budúcnosti.

Spolu s efektívnym a postupným znižovaním hmotnosti pomocou úpravy jedálneho lístka na chudnutie by ste mali začať pravidelne  cvičiť. Takto nestratíte svalovú hmotu, naopak ju budete budovať a tým viacej spaľovať neželaných tukov, vaše telo bude prijímať dostatok živín a vy nebudete cítiť žiadny hlad. Tri razy do týždňa adekvátny pohyb a postava bude nielen štíhlejšia, ale aj pevnejšia. Nie je totiž najťažšie cvičiť, ale prekonať sa a začať.

Samozrejme, dôležité je správne sa stravovať! Po zapojení sa do nášho programu na chudnutie môžete získať jedálne lístky a recepty na chudnutie

Schudnete bez tabletiek a prípravkov na chudnutie. 

SCHUDNITE ZMENOU STRAVOVANIA

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE, (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY