Chudnutie DIÉTA podľa KRVNÝCH SKUPÍN, jej doporučenia.

22.02.2017 05:49

Základom diéty a stravovania podľa krvných skupín je, že vplyv potravín na náš organizmus je ovplyvnený našou krvnou skupinou.

Jedálny lístok obsahuje potraviny, ktoré majú človeku pomôcť k lepšiemu fungovaniu organizmu. Diéta podľa krvných skupín by mala okrem straty kilogramov pomôcť zlepšiť zdravotný stav chudnúceho.

Podstata stravovania vychádza z pravidiel stanovených pre každú krvnú skupinu, ktoré nám určujú, aké potraviny máme jesť a naopak, ktoré sú pre náš organizmus nežiaduce.

Stravovacie odporúčania pre jednotlivé krvné skupiny berieme ako východisko. Nie je možné sa ich držať na 100%, pretože každý človek disponuje špecifickým metabolizmom,  ktorého reakcie nemusia zodpovedať tabuľkovým odporúčaniam. 

Keď sa chcete viac dozvedieť o niektorých výživových doplnkoch na chudnutie a očistu tela, kliknite TU

Podstatou diéty podľa krvných skupín je princíp rôznorodosti krvných skupín a tvrdenie, že pre ľudí s určitou krvnou skupinou existujú potraviny, ktoré im vyhovujú a naopak, tie, ktoré mu škodia a spôsobujú obezitu. Takže ak rôzny ľudia jedia rovnaké potraviny, jedni priberajú a druhí chudnú.

Diéta podľa krvných skupín nie je založená na vedeckom základe. Zníženie hmotnosti, ktorú jej dodržiavaním môžete dosiahnuť je založená na kontrolovanom príjme odporučených potravín, čoho dôsledkom je celkové zníženie príjmu kalórií.

Diéty majú jednu spoločnú vlastnosť – sú to jednorazové akcie. Svojím spôsobom sú vlastne extrémom. Nevydržíte ich dlho. Diétu začnete  v nádeji, že to nejaký ten mesiac vydržíte a zlepšíte si postavu. Vidina, že po diéte sa vrátite k normálu, je však ten najhorší nápad, pretože aj keby ste naozaj trocha schudli, po ukončení diéty zakrátko budete na pôvodnej váhe. Väčšinou skôr na vyššej. Opäť slávny jojo efekt.   

Diéta podľa krvných skupín nesľubuje len zníženie hmotnosti, ale aj zdravšie a odolnejšie telo.

Ako sa stravovať, aké potraviny jesť a nejesť pri určitej krvnej skupine. 

Krvná skupina 0
Ľudia s nulkou sú ako stvorení pre živočíšne  výrobky a fyzickú aktivitu. Cieľom je podporiť správne fungovanie metabolizmu a štítnej žľazy. Pozor si však treba dávať na tuky, mliečne výrobky a najmä nezdravé údeniny.

Jesť by ste mali: steaky z červeného mäsa, divina, teľacina, ryby a morské živočíchy, tofu, fazuľu, kozí syr, figy, slivky, ananás, citróny, maliny, datle, artičoky, brokolicu, cibuľu, špenát, kapustu a listovú zeleninu.

Čoho by ste sa mali vyvarovať: sladkých limonád, prisladených ovocných džúsov, mliečnych výrobkov, kefíru, syrov, šunky, chleba, pečiva, strukovín, müsli , čierneho čaju, zemiakov, kelu, karfiolu, mandarínok, pomarančov, špargle, horčičných semiačok, kečupu, majonézy a všetkých vyprážaných jedál.

Krvná skupina A
Ak máte „áčko“ a ste prívržencom vegetariánskej stravy, robíte dobre! „Áčkari“ by sa totiž mali čo najviac zdržať živočíšnych tukov, ktoré im prinášajú poruchy trávenia. Preháňať to netreba ani s mliečnymi výrobkami, ktoré sú priamou cestou k obezite. Mali by ste však dbať na prísun protirakovinových antioxidantov a posilňovať imunitný systém pomocou vhodných potravín.

Jesť by ste mali: vegetariánske produkty, rastlinné oleje,  v malom množstve ryby (kapor, sardinky, losos, makrela) a chudé biele mäso, sóju, sójové syry, sójové mlieko, pohánku, šošovicu, ananás, špenát a ľadový šalát.

Čoho by ste sa mali vyvarovať: mäsa (zakázané sú kačky, pečienky, hovädzina, bažanty a divina), údenín, plodov mora, mliečnych výrobkov, zákuskov, otrúb, banánov, manga, melóna, papáje, pomarančov, piva, likérov, kelu, húb a zemiakov.

Krvná skupina B
Pre vás bude dôležitá pestrá strava obohatená vitamínmi A, B, E, C a železo. Naopak, dobre vám nespraví pšenica, ktorá sa uloží ako tuk a šošovica, ktorá spomaľuje metabolizmus. Mali by ste si dávať pozor na tvorbu inzulínu a posilniť imunitný systém.

Jesť by ste mali: zeleninu, králika, srňacinu, jahňacinu, ryby a morské živočíchy, ovos, proso, ryžu, huby, nízkotučné mliečne výrobky, fazuľu, ovocie (ananás, banány, papája, egreše, mandarínky, datle), zelenú listovú zeleninu, kefír, kozí syr, tvaroh a zelený čaj.

Čoho by ste sa mali vyvarovať: kukurice, šošovice, arašidov, sezamu, čiernych olív, kokosu, granátového jablka, avokáda, tekvice, zmrzliny, plesňového syru, pšeničných výrobkov (bagety, vitachleby a rožky), tofu a paradajok.

Krvná skupina AB
Ak patríte do tejto skupiny, dávajte si pozor na svoj imunitný systém. Cieľom by malo byť nielen jeho posilnenie, ale tiež zdravé fungovanie srdca. Mali by ste dbať, aby bola strava bohatá na mliečne výrobky, tofu, ovos i zeleninu.

Jesť by ste mali: tofu, ananás, morské riasy, ovos, jahňacinu, králika, pstruha, tresku, sardinky, makrelu, kyslú smotanu, riccotu, kefír, jogurt, sójový a vitachlieb, zemiaky, karfiol, brokolicu, červenú repu a bôb.

Čoho by ste sa mali vyvarovať: červeného mäsa, hydiny, pšeničných výrobkov, kukurice, fazule, parmezánu, masla, mlieka, hermelínu, zmrzliny, artičokov, avokáda, reďkovky, banánov, manga a papriky. 

Naučíme vás JESŤ MENEJ a NEHLADOVAŤ, dostanete JEDÁLNE LÍSTKY a RECEPTY na CHUDNUTIE

S nami dokážete SCHUDNÚŤ bez TABLETIEK a PRÍPRAVKOV, bez HLADOVANIA

VYUŽITE NAJLACNEJŠIE a NAJLEPŠIE CHUDNUTIE

Tu sa PRIHLÁSTE na CHUDNUTIE s nami (kliknite)

UŽ PO TÝŽDNI BUDETE MAŤ MENEJ KÍL a UŽŠÍ PÁS.

NÁVRAT NA NAJNOVŠIE ČLÁNKY O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY