CHUDNUTIE Ako schudnúť PRÍJEM TEKUTÍN chudnutie ODVODNENIE ORGANIZMU.

30.10.2011 04:54

Denná potreba vody pre dospelého človeka je cca 3 až 4 decilitre na 10 kg svojej váhy. Prijíma ju vo forme stravy, nápojov a oxidáciou. Výdaj je ten istý. Voda sa z tela odvádza dýchaním, potením, vylučovaním (moč, stolica). Všeobecný priemer príjmu tekutín je 2 až 3 litre. Podľa hmotnosti obsahuje naše telo 72 percent vody, ďalších 8 percent je kombinácia chemických zlúčenín a zostávajúcich 20 percent sú kosti a pevné tkanivo. Ak organizmus tvorí 72 percent vody, kvalita vody, ktorú pijeme, bude mať významný vplyv na celkový stav Vášho zdravia. Každý uzdravujúci a životodarný proces, ktorý sa deje v našom tele, sa deje pomocou vody!

Muži majú v tele vyššie percento vody ako ženy a obe pohlavia sa líšia aj obsahom tuku v tele. Normálny rozsah tukového tkaniva u mužov predstavuje 10 – 20 % . U žien je fyziologicky daný vyšší podiel tuku, a to 18 – 28 %. S vekom podiel tuku stúpa a napr. u žien nad 50 rokov je tolerovateľné množstvo až do 33 – 35 %.

Väčšina ľudí s nadváhou, ktorí chcú schudnúť má veľké problémy s dodržiavaním pitného režimu. Bez  dostatočného príjmu tekutín, hlavne vody, určite neschudnete a postupne sa bude zhoršovať aj Váš zdravotný stav, Vaše telo sa dehydruje, zhoršujú sa biochemické procesy vo Vašom tele. Mnohí majú aj opačný problém – zadržiavanie vody v tele. Príčinou je nedostatočná činnosť obličiek a následné ukladanie solí do tkanív ktoré vodu v tele zadržujú. Vtedy je najvhodnejšie zmeniť zloženie stravy a podstúpiť odvodňovaciu kúru. 

Vaša postava, životná energia a zdravotný stav súvisia s pitím tekutín

Úroveň našej energie je ovplyvnená najmä denným príjmom tekutín. Je overené, že iba päťpercentná strata telesných tekutín spôsobí u väčšiny ľudí pokles energie o 25 až 30 percent. Tiež je známe, že viac ako dve tretiny všetkých ľudí nepije dostatok vody a trpí určitou mierou dehydratácie. Výsledkom je, že veľká časť našej populácie používa iba 70 až 75 percent svojej energetickej kapacity prípadne ešte menej. Nanešťastie, väčšina ľudí v snahe zvýšiť úroveň svojej energie, sa obracia na povzbudzujúce prostriedky, najčastejšie ide o kofeín a cukor, a nie na pitie väčšieho množstva vody, ktorú potrebuje naše telo na tvorbu prirodzenej energie. Kofeín, alkohol a cukor sú silno močopudné a v skutočnosti spôsobujú, že telo vylučuje vodu, čo vedie k ďalšej strate tvorby prirodzenej energie a prípadne môže viesť k závislosti od umelej energie.

Čo získate keď dodržiavate dostačujúci pitný režim?

1. Pitie vody je dobré na spaľovanie tukov. Príjem vody spôsobuje odplavovanie tuku. Keď nie je dostatok vody na túto prácu, pozornosť pečene je odvádzaná od jej oveľa dôležitejšej práce, ktorou je spaľovanie tukov. Tiež budete prirodzene jesť menej, keď budete piť viac vody.

2. Pitie vody je dobré na prevenciu niektorých ochorení. Niektoré ochorenia, ako je únava, bolesť hlavy, svalové kŕče a bolesti chrbta sú spôsobené dehydratáciou.

3. Pitie vody vám pomôže vyzerať mladšie. Áno, voda je zdroj mladosti. Voda odplavuje toxíny z kože. Ak správne hydratujete vašu pokožku, je žiarivá a svaly sú plné. Ak nepijete dostatočné množstvo vody, budete s rastúcim vekom vyzerať viac a viac ošumelo.

4. Pitie vody je dobré aj pre sexuálny výkon. Áno, je to pravda, aj sval lásky sa väčšinou skladá z vody, keď je na vrchole výkonnosti.

5. Voda je dobrá na čistenie a detoxikáciu. Vynaloženie množstva peňazí na detoxikáciu bez pitia dostatočného množstva vody prekazí daný účel a môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

6. Pitie vody znižuje riziko vzniku chorôb akými sú rakovina a infarkt myokardu.

7. Pitie vody pomáha prekonávať zranenia rýchlejšie.

8. Pitie vody pomôže posilniť váš imunitný systém a psychickú vnímavosť.

9. Pitie vody dodáva energiu a zvyšuje bdelosť

10. Pitie vody vzpruží kĺby a svaly.

Ak 72% vášho tela a približne 90% vášho mozgu tvorí voda. Pitie dostatočného množstva vody je len jedna vec, ktorú môžete urobiť pre lepšie zdravie. Keď do svojho života začleníte pitie dostatku vody v kombinácii s inými zdravými návykmi, dostanete sa na cestu k zdravšiemu životnému štýlu.

Odvodňovacia kúra

Nadváha je nielen problém nadmerného ukladania tuku v tele, najmä na nepatričných miestach, ktoré trápia najmä ženy. Je to aj problém zadržiavania vody v organizme. Pri nadmernom zadržiavaní vody v organizme často trpíme opuchmi tváre, najmä očí a nôh v členkoch. Doslova sa cítime ako lopta naliata vodou. Príčinou je nedostatočná činnosť obličiek a následné ukladanie solí do tkanív ktoré vodu v tele zadržujú. Pri takomto stave Vášho organizmu je potrebné posilniť si obličky, odvodniť a odsoliť si organizmus. Budete prekvapení, koľko kíl pôjde dole. Diétu držte len dovtedy, pokiaľ pôjdu kilá dole. Potom nabehnite na normálnu stravu, ale s výrazným obmedzením živočíšnych bielkovín.

Ako odvodniť svoj organizmus ?

Vysaďte zo stravy najmä živočíšne bielkoviny, ktoré priveľmi zaťažujú obličky, dvojnásobne to platí o údeninách, syroch a slaných potravinách.
Do jedálneho lístka zaraďte najmä koreňovú zeleninu – petržlen, zeler, mrkvu, bielu reďkev, chren, zeler, šalotku, špargľu, uhorky, ale aj kapustu a listovú zeleninu.
Zo strukovín jedzte čo najviac fazulí azuki, sójových bôbov, najmä čiernych a bôbu.
Naklíčte si fazuľky mungo a pridávajte do hotových jedál, okrem toho, že majú taktiež diuretické účinky, majú nesmierne veľa vitamínov a minerálov, ktoré podporujú zdravé chudnutie. Majú aj výrazný detoxikačný efekt.
Z obilovín uprednostnite jačmeň a ovos v akejkoľvek podobe.
Z byliniek uprednostňujte tie s močopudným účinkom, ako prasličku, brezové listy, skorocel, žihľavu, lopúchový koreň
Aj keď sa snažíme telo odvodniť, neupierajme mu dostatok tekutín! Najvhodnejšia je čistá voda, bylinkové čaje, na minerálky či iné bublinkové nápoje radšej zabudnime.

Čo si môžete sami pripraviť na odvodnenie tela?

BYLINNÁ ZMES NA ODVODNENIE
Pôsobí najmä pri nadváhe spôsobenej nadmerným zadržiavaním vody v tele. Má močopudné a odvodňovacie účinky.
Potrebujeme: Po 20g vňate prasličky roľnej, vňate žihľavy, jahodového lístia, malinového lístia a plodu borievky.
Ako na to: Čajovú lyžičku zmesi zalejeme 1/4 litrom vriacej vody a lúhujeme 15-20 minút. Pijeme 1 šálku každý večer, najneskôr však do 19,00 hod.
ČAJ Z KUKURIČNÝCH VLASOV
Nápoj podporuje tvorbu moču, tým aj odvodňuje organizmus
Ako na to: Za hrsť kukuričných vlasov zalejeme 1/2 litrom vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Pijeme v priebehu dňa po dúškoch.
ZELENINOVÁ ŠŤAVA
Pomocou nej sa budeme snažiť zbaviť telo nánosov solí. Pijeme každý deň počas kúry.
Potrebujeme: červenú kapustu, zeler, mrkvu a petržlen
Ako na to: Denná dávka šťavy spolu činí 250ml. Z toho kapusty si od šťavíme 150ml, mrkvy 50ml, zeler alebo petržlen 50ml. Pozor obzvlášť na zeler – ak ste naňho alergickí, používajte len petržlen.

Keď chcete schudnúť natrvalo a bez hladu, detoxikovať a zlepšiť stav svojho organizmu a metabolizmus,

zapojte sa do našich programov

 

Keď chcete schudnúť vyplňte tento   FORMULÁR NA CHUDNUTIE (kliknite), alebo si dajte vyhotoviť ANALÝZU VAŠEJ POSTAVY (kliknite)

 PRIHLASUJEM SA NA ZASIELANIE NOVINIEK O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 Ďalšie informácie o tom ako postupovať pri chudnutí a stravovaní sa dozviete na stránkach  www.schudnut-ako.meu.zoznam.skwww.chudnutie.biznisweb.sk

 Chcem si prečítať ďalšie rady - novinky o chudnutí a stravovaní (kliknite)

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY