CHUDNUTIE Ako schudnúť Poznajte princípy stravovanie, vzdelávajte sa NEPRIBERIETE.

26.09.2011 03:57

Za svoje zdravie a svoju postavu sme zodpovední my sami. Sami sme zodpovední za to, akú má naše telo kondíciu a tvar. Samí sme zodpovední za to, ako vyzeráme, akú máme postavu - guľatú či štíhlu. A práve to, čo pijeme a čo jeme, určuje kvalitu nášho zdravia a náš celkový vzhľad.   Naše telo každý okamih vytvára nové bunky a tie vytvára z toho, čo mu dáme, čo zjeme. Väčšina z nás si tieto súvislosti neuvedomuje.

Pred desiatkami rokov si ľudia sami dorábali potraviny, jedli a pili svoje mlieko, mäso, vajíčka, zeleninu i ovocie. A čo sa deje dnes? Kupujeme si potraviny v obchodoch a je samozrejmé, že potravinársky priemysel hľadá spôsoby, ako predĺžiť ich trvanlivosť. Každá potravina, ktorá má určitú dobu trvanlivosti, je nejakým spôsobom konzervovaná. Jeme potraviny s konzervačnými látkami a farbivami, stabilizátormi a rôznymi prísadami, ktoré vylepšujú chuť, farbu a trvanlivosť. Bohužiaľ naše telo tieto látky nepozná a nevie ich účinne spracovať. Veľmi často tieto látky poškodzujú naše bunky. 

Nie nadarmo sa hovorí, že každá choroba je daň za chutné , väčšinou však nezdravé jedlo. K tomu ešte pridajme ďalšie negatíva novodobého stravovania, ako napríklad :

  • denne skonzumujeme veľa cukru, až 70 kg na osobu v jednom roku,
  • ročne skonzumujeme 12 krát viac solí, ako potrebujme,
  • živočíšne tuky tvoria objemovo až 80% všetkých tukov z našej stravy,
  • zjeme veľa živočíšnych bielkovín a zanedbávame príjem rastlinných bielkovín.

Aj napriek takémuto veľkému príjmu potravín sme stále hladní. Prečo?

Určite sa Vám často stáva, že sa dobre najete. Dáte si kompletný obed, polievku, hlavný chod, zákusok. Večer si sadnete k televízoru, spokojne pozeráte televízny program a zrazu dostávate chuť niečo zjesť. Niečo by ste zjedli, no neviete čo. Tieto chúťky sú dôkazom toho, že telo v priebehu dňa nedostalo to, čo potrebuje a preto si to pýta. Máme na niečo chuť, darmo ste sa pred chvíľou dobre najedli. Naša varená strava neobsahuje  žiadne  enzýmy,  tie  sa  ničia  už pri  40 stupňoch Celzia. Varená strava neobsahuje takmer žiadne vitamíny. Tie sa varením tiež ničia. Ponaučenie pre Vás. Pokiaľ jeme len varenú stravu, naše telo nedostáva vitamíny, enzýmy v dostatočnom a tak si stále niečo pýta a to sú tie chúťky, ktoré pociťujeme.

Aby naše telo dostalo to, čo potrebuje, mali by sme denne zjesť 7 porcií surového ovocia alebo zeleniny, 5 porcií celozrnných obilnín, 4 porcie jedla s vysokým obsahom vápnika, plnohodnotné proteíny s potrebnými aminokyselinami, dostatok správnych tukov, teda rastlinných a ďalšie zložky živín. Priznajme si, že sa stravuje len málokto z nás. Organizmus väčšiny ľudí trpí nedostatkom mikroživín. Mikroživiny sú látky, ktoré telo nevyhnutne potrebuje, ale ktoré si nevie samo vytvoriť, potrebujeme ich zjesť v strave. V dnešnej dobe už nie je možné dodať telu všetko len bežnou stravou, nakoľko ovocie sa oberá pred dozretím, aby sa mohlo prevážať na veľké vzdialenosti a následne skladovať, a tak obsahuje oveľa menej vitamínov a minerálov, ako keď sa konzumuje tesne po zbere. Jeme veľa mŕtveho jedla s vysokým obsahom kalórií a množstvom rôznych chemických látok.

Často jeme to, čo máme práve po ruke, na čo máme chuť a často vôbec nevieme aký úžitok z toho naše telo má.

Pravdepodobne si to ani neviete predstaviť, ale v priemere počas svojho života zjeme asi 60 ton potravín a až  240 kg chemických látok. Tráviaci systém to všetko musí spracovať.

Veda o výživa je veľmi mladá, ale stále viac sa dostáva do popredia. Postupne sa stáva súčasťou života každého z nás.

Za posledné roky došlo k zmenám v názoroch na správnu výživu, no stále nám v tomto smere ešte veľa nie je jasné. Keď budeme poznať princípy zdravej výživy, budeme všetci štíhli, menej chorí a budeme dlhšie žiť.  

Tak do toho. Začnite sa vzdelávať. Spoznajte princípy fungovania Vášho organizmu. Vaše spokojné telo Vám to po nie dlhej dobe vráti lepším zdravím i krajšou postavou.

Keď chcete schudnúť natrvalo a bez hladu, zlepšiť stav svojho organizmu a metabolizmus, zapojte sa do našich programov (kliknite)

 

Keď chcete schudnúť vyplňte tento   FORMULÁR NA CHUDNUTIE (kliknite), alebo si dajte vyhotoviť ANALÝZU VAŠEJ POSTAVY (kliknite)

 PRIHLASUJEM SA NA ZASIELANIE NOVINIEK O CHUDNUTÍ A STRAVOVANÍ (kliknite)

 Ďalšie informácie o tom ako postupovať pri chudnutí a stravovaní sa dozviete na stránkach  www.schudnut-ako.meu.zoznam.skwww.chudnutie.biznisweb.sk

 Chcem si prečítať ďalšie rady - novinky o chudnutí a stravovaní (kliknite)

 

VYPLŇTE VŠETKY ÚDAJE

PRIHLÁŠKA NA CHUDNUTIE

REKLAMNÉ ODKAZY